›  PROJEKTY  ›  Erasmus+

ERASMUS+         logo-ce-horizontal-en-quadri-hr.jpg (302 KB)

Naše škola se zapojuje do programu ERASMUS+ projekty spolupráce a mobilit osob v oblasti vzdělávání, které jsou podpořeny Evropskou komisí.

e.jpg (603 KB)

KA1     2023 - 2027     AKREDITACE

• Akreditace školy nabízí celkem 4 projekční období, kdy můžeme ve zjednodušeném procesu žádat o finanční grant na mobility jednotlivců z řad zaměstnanců naší školy a na skupinové mobility pro žáky naší školy.
  • Cílem projektů je  zkvalitnění výuky podporou profesionálního rozvoje, zdokonalení znalostí cizích jazyků našich učitelů a navázání spolupráce mezi žáky naší školy s žáky partnerských škol ze zemí EU.
                          akreditace_erasmus+.jpg (119 KB)

KA1     2022 - 2024     ENWOTAL

• Jeden a půlletý projekt mobilit jednotlivců z řad zaměstnanců naší školy.
  • Cílem projektu je  zkvalitnění výuky podporou profesionálního rozvoje a zdokonalení znalostí cizích jazyků našich učitelů.

KA1     2019 - 2021     WASL

• Dvouletý projekt mobilit jednotlivců z řad zaměstnanců naší školy.
  • Cílem projektu je  zkvalitnění výuky podporou profesionálního rozvoje a zdokonalení znalostí cizích jazyků našich učitelů.
  • Projekt byl v srpnu 2022 úspěšně ukončen.

KA2     2019 - 2020     NO STEREOTYPES!

• Jednoletý projekt spolupráce žáků a učitelů naší školy a Özel Adalya Anadolu Lisesi z turecké Antalye.
  • Cílem projektu je bourání předsudků a bariér mezi našimi rozdílnými kulturami a navázání nových přátelství.
  • Naše škola je koordinátorem projektu.
  • Projekt byl v srpnu 2022 úspěšně ukončen.

KA2     2016 - 2019     YOGIES

• Dvouletý projekt spolupráce žáků a učitelů ze škol z České republiky, Velké Británie, Itálie, Litvy a Turecka.
  • Cílem projektu byla spolupráce na tématech souvisejících se vzděláváním a životem v Evropě 21. století. Žáci všech partnerských škol se zapojili do sportovních soutěží a seznámili se s životem a kulturou zúčastněných zemí. Spolupracovali nejen při společných setkáních, ale také mimo ně na tématech jako jsou evropské občanství, rozdíly ve výuce mladších a starších generací, předčasné ukončení školní docházky, násilí a šikana ve školách, nedostatek gramotnosti, mladí lidé na trhu práce, podnikání, životopis, motivace a přístup ke studiu napříč generacemi, genderové problémy, rasismus a diskriminace všech druhů, politický a náboženský extremismus, doping, násilí a rasismus ve sportu, přátelství ve sportu, alkohol a drogy, lidská práva.
  • Naše škola byla partnerem projektu, který koordinovala škola z Velké Británie.
  • Projekt byl v říjnu 2018 úspěšně ukončen.

Realizace mobility C2 - Litva - Stakliškės

Gymnázium reprezentují 3 studenti:

• Daniel Szotkowski (5.X)
  • Klára Rybaříková (6.X)
  • Jakub Štefek (6.X)

Česká skupina vyrazila na cestu v neděli 19. listopadu 2017.

1. projektový den

2. projektový den

3. projektový den

4. projektový den

5. projektový den

6. projektový den

Bylo krásně, ale všechno jednou skončí...

Pro nás je tím konečným a uplakaným dnem 26. listopad 2017.

Mgr. Iva  Vrbová

OID organizace:

E10113524

na Portálu programu Erasmus+
a Evropského sboru solidarity
Kontaktní osoba:
Mgr. Iva Vrbová
iva.vrbova@gym-karvina.cz

ENWOTAL

Zhodnocení projektových činností v dotazníkovém šetření:

websiteplanet-qr_(1).jpeg (684 KB)

websiteplanet-qr_(3).jpeg (647 KB)