›  PROJEKTY  ›  Erasmus+ > celý článek

ERASMUS+

Naše škola se zapojuje do programu ERASMUS+ projekty spolupráce a mobilit osob v oblasti vzdělávání, které jsou podpořeny Evropskou komisí.

KA1     2019 - 2021     WASL

 • Dvouletý projekt mobilit jednotlivců z řad zaměstnanců naší školy.
 • Cílem projektu je  zkvalitnění výuky podporou profesionálního rozvoje a zdokonalení znalostí cizích jazyků našich učitelů.

KA2     2019 - 2020     NO STEREOTYPES!

 • Jednoletý projekt spolupráce žáků a učitelů naší školy a Özel Adalya Anadolu Lisesi z turecké Antalye.
 • Cílem projektu je bourání předsudků a bariér mezi našimi rozdílnými kulturami a navázání nových přátelství.
 • Naše škola je koordinátorem projektu.

KA2     2016 - 2019     YOGIES

 • Dvouletý projekt spolupráce žáků a učitelů ze škol z České republiky, Velké Británie, Itálie, Litvy a Turecka.
 • Cílem projektu byla spolupráce na tématech souvisejících se vzděláváním a životem v Evropě 21. století. Žáci všech partnerských škol se zapojili do sportovních soutěží a seznámili se s životem a kulturou zúčastněných zemí. Spolupracovali nejen při společných setkáních, ale také mimo ně na tématech jako jsou evropské občanství, rozdíly ve výuce mladších a starších generací, předčasné ukončení školní docházky, násilí a šikana ve školách, nedostatek gramotnosti, mladí lidé na trhu práce, podnikání, životopis, motivace a přístup ke studiu napříč generacemi, genderové problémy, rasismus a diskriminace všech druhů, politický a náboženský extremismus, doping, násilí a rasismus ve sportu, přátelství ve sportu, alkohol a drogy, lidská práva.
 • Naše škola byla partnerem projektu, který koordinovala škola z Velké Británie.
 • Projekt byl v říjnu 2018 ukončen.

Popis projektu

Autor: Mgr. Iva Vrbová
Zobrazeno: 271x

Společně s partnery z Velké Británie (koordinátoři projektu), Turecka, Litvy a Itálie již od září 2016 spolupracujeme na tématech souvisejících se vzděláváním a životem v Evropě 21. století. Žáci všech partnerských škol se zapojí do sportovních soutěží a seznámí se s životem a kulturou zúčastněných zemí. Spolupracovat budou nejen při společném setkání, ale také mimo ně na tématech jako jsou evropské občanství, rozdíly ve výuce mladších a starších generací, předčasné ukončení školní docházky, násilí a šikana ve školách, nedostatek gramotnosti, mladí lidé na trhu práce, podnikání, životopis, motivace a přístup ke studiu napříč generacemi, genderové problémy, rasismus a diskriminace všech druhů, politický a náboženský extremismus, doping, násilí a rasismus ve sportu, přátelství ve sportu, alkohol a drogy, lidská práva. Každá z partnerských škol projektu má rovněž na starosti jeden typ diseminace výsledků, ať už prostřednictvím newsletterů, webové stránky, minibrožur, videí a fotodokumentace anebo v rámci videokonferencí.

Byť byla smlouva podepsána na podzim 2016, partnerství bude fakticky naváváno v únoru 2017 na prvním transnational meetingu ve Velké Británii. Během tří let se uskuteční celkem 5 projektových setkání studentů a učitelů, postupně v Turecku, Litvě, Itálii, Velké Británii a České republice. Závěr pak bude patřit opět koordinátorům na druhém transnational meetingu v Turecku.

NO STEREOTYPES!

 • Škola zahájí činnosti v průběhu září 2019.
 • Vyzýváme všechny žáky našeho gymnázia starší 15 let, kteří se chtějí zapojit do spolupráce, aby se hlásili u Mgr. Vrbové.

Gymnázium, Karviná, příspěvková organizace
Karviná-Nové Město, Mírová 1442, 735 06

Gymnázium Karviná
+420 596 311 197

WEBdesign: Jan Swiatkowski & matuteam 2019