›  PROJEKTY  › Erasmus+  ›

ERASMUS+         logo-ce-horizontal-en-quadri-hr.jpg (302 KB)

Naše škola se zapojuje do programu ERASMUS+ projekty spolupráce a mobilit osob v oblasti vzdělávání, které jsou podpořeny Evropskou komisí.

e.jpg (603 KB)

KA1     2023 - 2027     AKREDITACE

• Akreditace školy nabízí celkem 4 projekční období, kdy můžeme ve zjednodušeném procesu žádat o finanční grant na mobility jednotlivců z řad zaměstnanců naší školy a na skupinové mobility pro žáky naší školy.
  • Cílem projektů je  zkvalitnění výuky podporou profesionálního rozvoje, zdokonalení znalostí cizích jazyků našich učitelů a navázání spolupráce mezi žáky naší školy s žáky partnerských škol ze zemí EU.
                          akreditace_erasmus+.jpg (119 KB)

KA1     2022 - 2024     ENWOTAL

• Jeden a půlletý projekt mobilit jednotlivců z řad zaměstnanců naší školy.
  • Cílem projektu je  zkvalitnění výuky podporou profesionálního rozvoje a zdokonalení znalostí cizích jazyků našich učitelů.

KA1     2019 - 2021     WASL

• Dvouletý projekt mobilit jednotlivců z řad zaměstnanců naší školy.
  • Cílem projektu je  zkvalitnění výuky podporou profesionálního rozvoje a zdokonalení znalostí cizích jazyků našich učitelů.
  • Projekt byl v srpnu 2022 úspěšně ukončen.

KA2     2019 - 2020     NO STEREOTYPES!

• Jednoletý projekt spolupráce žáků a učitelů naší školy a Özel Adalya Anadolu Lisesi z turecké Antalye.
  • Cílem projektu je bourání předsudků a bariér mezi našimi rozdílnými kulturami a navázání nových přátelství.
  • Naše škola je koordinátorem projektu.
  • Projekt byl v srpnu 2022 úspěšně ukončen.

KA2     2016 - 2019     YOGIES

• Dvouletý projekt spolupráce žáků a učitelů ze škol z České republiky, Velké Británie, Itálie, Litvy a Turecka.
  • Cílem projektu byla spolupráce na tématech souvisejících se vzděláváním a životem v Evropě 21. století. Žáci všech partnerských škol se zapojili do sportovních soutěží a seznámili se s životem a kulturou zúčastněných zemí. Spolupracovali nejen při společných setkáních, ale také mimo ně na tématech jako jsou evropské občanství, rozdíly ve výuce mladších a starších generací, předčasné ukončení školní docházky, násilí a šikana ve školách, nedostatek gramotnosti, mladí lidé na trhu práce, podnikání, životopis, motivace a přístup ke studiu napříč generacemi, genderové problémy, rasismus a diskriminace všech druhů, politický a náboženský extremismus, doping, násilí a rasismus ve sportu, přátelství ve sportu, alkohol a drogy, lidská práva.
  • Naše škola byla partnerem projektu, který koordinovala škola z Velké Británie.
  • Projekt byl v říjnu 2018 úspěšně ukončen.