PROJEKTY Erasmus+ celý článek

"Youth Olympic Games in European Schools"

Gymnázium reprezentují 3 studenti:

• Marie Strzelcová (5.X)
  • Jan Swiatkowski (6.X)
  • Vendula Kročilová (7.X)

Česká skupina vyráží na cestu v pondělí 5. března 2018 ve velmi brzkém ranním čase.

Cesta byla sice únavná, jelikož scházel čas na spánek, a přivítalo nás deštivé počasí, ale o to bylo příjemnější milé přivítání italskými partnery. Zatím co se dospělí seznamují na společné večeři, studenti posílají pouze pozitivní zprávy o situaci v rodinách.

Honza: "Jsem plný luxusního kuřecího masa na ohni, buřtů, opékaných brambor a ještě byl zákusek. Italové pro změnu ochutnali lázeňské oplatky a pan domácí se po tom může utlouct."

Maruška: "Já se mám skvěle. Paní vaří moc dobře, slečna má dvě sestry, se kterými jsme hrály hru: "Hádej, kdo jsem". Hodně jsme se u toho nasmály."

Vendy: "Moje rodina je úplně super. Mamča je borka. Už si mě fotila, pusinkovala mě a tančí. Zítra má vystoupení, tak se jdeme na ni kouknout. Taky bráškové jsou super a všichni se mě pořád na něco ptají. Jídla do nekonečna, už mám udělanou i svačinku na zítřek."

1. projektový den

2. projektový den

3. projektový den

4. projektový den

5. projektový den

6. projektový den

Opouštíme Urbino v pondělí 12.3.2018 v pět ráno. Slzí oblaka i naše oči.

Ale vše musí jednou skončit... Už se těšíme na podzim, kdy bude setkání u nás.

FOTOALBUM z cesty Jana Swiatkowského

Mgr. Iva  Vrbová

Zpět na seznam aktualit Zpět na seznam aktualit