›  PROJEKTY  ›  Globe

Vítejte na stránkách našeho ekologického kroužku

globe_logo.svg.png (217 KB)

Měření znečištění ovzduší

Naše škola je zapojena do projektu PerfectAir, který se zaměřuje na monitorování znečištění ovzduší v našem regionu.

V rámci tohoto projektu jsme pořídili automatickou meteostanici, která kromě hodnot polétavého prachu PM 2.5, PM 10 a indexu znečištění ovzduší měří také teplotu vzduchu, relativní vlhkost a atmosférický tlak. Od ledna proto budeme v našem meteoarchivu zveřejňovat také hodnoty polétavého prachu.

Stanice je umístěna v areálu školy (u parkoviště pod okny učebny geografie) a znečištění ovzduší lze odečítat také z barevných indikátorů, které jsou na ní přímo instalované.

Odkaz na stránky projektu PerfectAir.

Aktuální informace o kvalitě ovzduší z naší automatické monitorovací stanice najdete na stránce: http://perfect-air.com.pl/?map&lang=cs&sid=435151822

perfect.png (1.92 MB)