›  PROJEKTY  ›  Sbírka příkladů z fyziky

\"\"\"\"\"\"\"\"

Investice do rozvoje vzdělávání

Webová sbírka řešených příkladů z FYZIKY
pro základní a střední školy

„Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky“

• Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/11.0074
  • Autor projektu: Gymnázium, Karviná, příspěvková organizace
  • Projekt je realizován v rámci operačního programu „Vzdělávání pro konkurenceschopnost
  • Datum zahájení realizace projektu: 21. 11. 2008
  • Datum ukončení realizace projektu: 30. 9. 2011

Gymnázium Karviná je od 21. listopadu 2008 tvůrcem projektu pod názvem Webová sbírka řešených příkladů z fyziky pro základní a střední školy. Na realizaci projektu se podílí 9 osob, nejen z naší školy.

Cíle projektu:

Hlavním cílem projektu je zkvalitnění a modernizace vzdělávání na základních a středních školách Moravskoslezského kraje v předmětu fyzika. Zkvalitnění bude realizováno vytvořením webové sbírky 250 řešených příkladů z fyziky pro žáky základních a středních škol.

Sbírka bude obsahovat řadu filtračních, vyhledávacích a třídících nástrojů. Vše poběží na výkonných databázích, ve kterých bude také zaznamenána statistická oblíbenost příkladů v jednotlivých kapitolách. Součástí sbírky bude také formulářový převodník jednotek mezi soustavami fyzikálních veličin.

Sbírka bude naplněna 250 příklady a od 1.9.2010 bude použita jako součást výuky a domácí přípravy žáků cílové skupiny. Výuka bude probíhat pod dohledem lektorů a konzultantů fyziky, kteří se budou podílet na vývoji a naplnění webové sbírky příkladů.

Výstup klíčové aktivity:

Klíčová aktivita se skládá z několika podporovaných činností, které budou v rámci projektu uplatněny:

• podpora vytvoření výukových materiálů pro žáky i pedagogické pracovníky za účelem využívání ICT ve výuce nepočítačových předmětů.
  • podpora využívání vzdělávacích databank.
  • podpora škol využívajících inovativní metody založené na ICT.

Základem klíčové aktivity bude vytvoření a naplnění webové sbírky příkladů, která bude obsahovat 250 řešených příkladů z fyziky pro základní a střední školy. Vše poběží na bázi redakčního systému a výkonných databází.

Součástí aktivity je i zařazení vytvořených webových příkladů do procesu běžné výuky a domácí přípravy žáků. Na realizaci této aktivity se budou podílet lektoři fyziky a konzultanti realizačního týmu ve spolupráci s webmasterem a korektory.

Cílová skupina (žáci) bude vzdělávána odbornými lektory a konzultanty fyziky s využitím nově vzniklé webové sbírky. Výuka bude probíhat v multimediálních učebnách.

Předpokladem je i domácí samostatná příprava žáků, kteří budou webovou sbírku příkladů využívat ve svém domácím prostředí.

Sbírku příkladů naleznete na internetové adrese sbirkaprikladu.gym-karvina.cz