kung pao z kuřecího masa, kari rýže, ovoce ...

vepřový steak, dušená mrkev, vařený brambor, ovoce ...

Vítáme Vás v internetové prezentaci 

Gymnázia Karviná

Pozvánka na třídní schůzky
středa 24. dubna 2019 od 17.00

Karvinské francouzské jaro | 8.4.2019 Zpět na seznam aktualit Úvodní stránka

Krásné počasí, sluníčko a francouzský jazyk nás provázely minulý týden nejen na našem gymnáziu, ale i různě po Karviné. Po roce k nám opět přijeli naši přátelé z partnerského lycea Sacré Coeur z francouzského Tourcoing.

Ubytování a veškerou péči jim poskytly hostitelské rodiny, o program jsme se postarali společně s polským lyceem Jana Sobieskeho z Jastrzebie-Zdroje. Mezinárodní setkání protkané snad všemi jazyky, na které si v našich končinách vzpomenete (angličtina, francouzština, němčina, polština), se odvíjelo ve velmi přátelské a uvolněné atmosféře, kdy komunikace byla vždy na prvním místě.

Naši žáci byli celý tento týden průvodci a kamarády svým francouzským kolegům, mluvili s nimi, vysvětlovali jim vše potřebné, domlouvali se, spolupracovali na zadaných úkolech, chystali pro ně program, věnovali se jim. Prokázali, že jsou skvěle jazykově vybaveni a v mezinárodním prostředí se neztratí. Získali zkušenost, praxi, spoustu zážitků a vzpomínek. A možná i kamarády. Určitě, protože na podzim jedeme my do Francie, kde budeme na oplátku hosty našich korespondentů.

Akce byla náročná, ale věříme, že úspěšná. Chceme poděkovat hlavně rodinám zúčastněných dětí za vzornou a obětavou péči o mladé Francouze, za zodpovědnost a ochotu i pochopení, které prokázaly. Velmi si vážíme i podpory statutárního města Karviné, které se podílí na zdárném průběhu výměnných pobytů naší školy již šestým rokem! Děkujeme také SRPŠ a vedení gymnázia za vstřícnost a pomoc, též všem kolegům, kteří si našli čas a podpořili nás.

A co dál? No přece – TĚŠÍME SE NA PODZIM!

Zveme vás do naší fotogalerie!

Za realizační tým výměnných pobytů

Mgr. Radka Drábová


Zpět na seznam aktualit Zpět na seznam aktualit
PŘEHLED UDÁLOSTÍ
úterý, 23. dubna
slaví: Vojtěch
Aktuální kvalita ovzduší dle CHMI
3 - uspokojivá
28.98 °C
24.4.2019
Klasifikační porada a třídní schůzky
Gymnázium Karviná na FaceBookuGymnázium Karviná na FB
WEBdesign: David Nepožitek .:|:. WEBmaster: Henrik Szotkowski