Úvodní stránka šk. r. 2011/2012

šk. r. 2011/2012

Osvětim – Auschwitz

Dne 13. 6. 2012 se studenti druhých ročníků a septimy A účastnili exkurze do koncentračního tábora v Polsku – Osvětimi. Tyto hrůzné kapitoly lidských dějin bychom měli mít neustále v paměti!!!

Za fotografie děkuji Romanu Mamulovi ze VII. A . Fotku fotbalisty Glena Johnsona z Liverpool FC, který měl na EURO 2012 volný den a přijel na exkurzi, ukořistil Dušan Růža z 2. A

autor: Mgr.Z.Kardošová

Ve fotogalerii byla konečně zveřejněna sada fotografií z letošního tradičního fotbalového zápasu Maturanti - Profesoři.

Dalším úspěchem ve výtvarných soutěžích se může pochlubit JANA TANCJUROVÁ (2.B), která získala 2. místo v celostátním kole v soutěži s názvem Udržitelná energie pro všechny. Téma vyhlásil Klub ekologické výchovy ve spolupráci se Zeleným křížem a sekretariátem České komise UNESCO k Mezinárodnímu roku energie. Janě byla předána cena na Ministerstvu zahraničních věcí v budově Černínského paláce v Praze, kde si mohla spolu s dalšími oceněnými studenty prohlédnout překrásné sály i byt Jana Masaryka. Studentce blahopřejeme a oceňujeme, jak toto obtížné téma výtvarně zpracovala.

autor: Mgr.M.Řehůřková

MARKÉTA HUŤKOVÁ a EVA GAWLASOVÁ opět úspěšně reprezentovaly naši školu. Získaly 3. místo v národním kole 18. ročníku výtvarné soutěže MÁME RÁDI PŘÍRODU, kterou vyhlásilo Hnutí Brontosaurus. Blahopřejeme.

autor: Mgr.M.Řehůřková

Zájemci o FCE zkoušku v termínech 7. -15. 7. nebo 4. – 12. 8. 2012, zaregistrujte se prosím u p. Sikorové, nejpozději do 25. 6. 2012. Zkoušky v červencovém termínu by mohly v případě většího zájmu proběhnout přímo na naší škole. Verze FCE on – line stojí 3 950,- Kč.

autor: Mgr.D.Sikorová

Pozvánka na turnaj plážového volejbalu - 28. června 2012

 

Studentka KATEŘINA DVORSKÁ (sekunda A) se ve výtvarné soutěži Jak se dělá láska umístila v celostátním kole na 2. místě. Cenu a diplom převzala na slavnostním vyhlášení vítězů v Přerově. Její práce (papírová koláž) i vosková batika od spolužačky BARBORY ŠKRABALOVÉ byly vybrány na výstavy, které pořádá Muzeum Komenského v Přerově. Blahopřejeme.

autor: Mgr.M.Řehůřková
24.5.
Zobr: 2234x | autor: Školní metodik prevence Mgr. Zuzana Kardošová

15. 5. 2012 bylo posledním setkáním tříd 2. A a 2. B s lektory ukončen projekt „Rosteme spolu“. Účast v projektu nám umožnila nestátní nezisková organizace AVE Český Těšín. Na začátku minulého školního roku prodělaly nové třídní kolektivy se svými třídními učitelkami pod vedením lektorů adaptační kurz. Další setkání již byla v duchu seznamování s nejrizikovějšími patologickými jevy. Studenti tímto naplnili většinu z minimálního preventivního programu naší školy.

celý článek

V mezinárodní výtvarné soutěži „LUDZIE LUDZiOM ZGOTOWALI TEN LOS“ , která je tematicky zaměřena na utrpení vězňů v koncentračních táborech, získala ocenění TEREZA CICHA z kvinty A. Její práce byla vybrána jako jedna z nejlepších do prezentačního katalogu a na putovní výstavu. Terce k úspěchu gratulujeme a přejeme, ať se její sbírka diplomů rozšiřuje.

autor: Mgr.M.Řehůřková

V celostátní výtvarné soutěži STROJ ČASU byla úspěšná TEREZA GEBAUEROVÁ z kvarty A. Porota ohodnotila její návrh jako nejlepší a udělila studentce mimořádnou cenu. Gratulujeme.

autor: Mgr.M.Řehůřková
16.4.
Zobr: 3071x | autor: Mgr.P.Hovorková

V krajském kole dosáhli na postupové příčky ...

celý článek

Finále kategorie AB- Astronomická olympiáda

Ve čtvrtek a pátek 22.-23.3. proběhlo na Hvězdárně a planetáriu Johanna Palisy v Ostravě ústřední kolo kategorie AB. Pět nejlepších řešitelů, mezi nimi Martin Raszyk ,bylo nominováno na 6. Mezinárodní olympiádu v astronomii a astrofyzice v brazilském Rio de Janeiro. Velmi dobře si vedl i René Říha.

V Hradci Králové 4.–6. dubna proběhlo výběrové soustředění před 43. mezinárodní fyzikální olympiádou s těmito výsledky. Na 43. MFO v Estonsku byl vybrán i Martin Raszyk . Vybraní soutěžící budou dolaďovat formu v červnu na přípravném soutředění.

Blahopřejeme Martinovi rovněž i k vítězství v krajském kole Matematické olympiády (kategorie B), které se konalo dne 17.dubna 2012 v Ostravě!

12.4.
Zobr: 2268x | autor: Mgr. Henrik Szotkowski

V kategorii Junior Design (mladší kategorie) David Nepožitek z tercie A dosáhl na stupni vítězů na 2. místo.

 

celý článek

Studentka Markéta Szyszkowiczová ze 4. A reprezentovala naši školu dne 23. 3. 2012
v Brně na zemském kole olympiády v latině Certamen Latinum. Jako úspěšná řešitelka obsadila na úrovni moravských gymnázií krásné 8. místo. Blahopřejeme!

autor: Mgr.Olga Neugebauerová

V celostátním finále 61. ročníku Matematické olympiády (kategorie programování), které se konalo v Hradci Králové (28. – 30. března 2012), Martin Raszyk vylepšil loňský úspěch. Umístil se na 4.-6. místě mezi 30 účastníky finále a bude ČR reprezentovat ve Středoevropské olympiádě v informatice CEOI. Gratulujeme!

autor: Mgr.H.Szotkowski
23.3.
Zobr: 2240x

22. března 2012 navštívila naše škola planetárium ...

celý článek
16.3.
Zobr: 2246x | autor: RNDr. Bohumil Vévoda

Dne 15. března 2012 se uskutečnila v aule Gymnázia Karviná beseda s cestovatelem, speleologem a spisovatelem Markem Audym

celý článek

Ve fotogalerii naleznete aktuální novinku.
Fotografie z lyžařského kurzu Spálená Dolina 2012.

Ve fotogalerii naleznete novinku Den otevřených dveří 2012.
Zveme Vás k její prohlídce.

The second day of a Polish - Czech Maturita Exam Project now held in our school on February 14 - NEWS, PHOTOS ...

13.2.
Zobr: 2732x | autor: Mgr. Radka Drábová

Pár dní před koncem ledna, kdy už opadl stres posledních dnů před uzavíráním známek na pololetní vysvědčení, se v aule karvinského gymnázia sešli milovníci a sympatizanti francouzského jazyka ...

celý článek

1. února se konala tradiční recitační soutěž
Dětská scéna a Wolkrův Prostějov 2012
.
Aktuální fotografie naleznete ve fotogalerii a výsledky v katedře ČJ.

Ve fotogalerii byl přidán odkaz na poslední hokejový zápas roku.

V 17. ročníku celostátní výtvarné soutěže „SVĚT KOLEM NÁS“ byl náš student DANIEL SNIEŽEK ze sekundy A úspěšný. Se svou prací s názvem „Můj svět fantazie“ (kresba tužkou) se umístil na 3. místě. Porota vybírala nejlepší práce z 1563 zaslaných výkresů, proto Danielovi patří velké gratulace.

autor: Mgr.M.Řehůřková

Milovníci angličtiny z řad našich maturantů se ve čtvrtek 26.1.2012 zúčastnili projektového dne zaměřeného na výměnu zkušeností při skládání státní ústní maturitní zkoušky z anglického jazyka na střední škole Powstańców Słaskich v polské Wodzisławi ... podrobnosti

autor: Mgr.D.Sikorová

Eva Husovská (tercie A) a Markéta Huťková (kvinta A) získaly
1. místa ve výtvarné soutěži VČELY PRO ŽIVOT, kterou vyhlásil Český svaz včelařů. Jejich práce byly nápadité, kompozice i technické zpracování velmi zdařilé, a tak není divu, že je porota označila jako nejlepší. Gratulujeme.

autor: Mgr.M.Řehůřková
12.12.
Zobr: 3038x | autor: Mgr. Drahomíra Gajdošíková

Výsledková listina – olympiáda z českého jazyka 2011 / 2012

celý článek

EVA GAWLASOVÁ (kvinta A) opět zvítězila ve výtvarné soutěži! Její práce byla vyhodnocena jako nejlepší ze všech kategorií a dokonce získala cenu generálního ředitele mezinárodního festivalu TECHNÉ OSTRAVA 2011,který jí osobně předal hodnotný dárek a diplom. Eva se nezalekla technického tématu soutěže s názvem Nákladní doprava na povrchu a pod povrchem a vybrala si model staré lokomotivy, který detailně zpracovala ve svém oblíbeném reliéfu. Gratulujeme.

autor: Mgr.M.Řehůřková

Už v červnu 2011 přivezla Daniela Walová (2.B) prestižní ocenění z celostátní přehlídky sólového přednesu Wolkrův Prostějov. Ocenění nejvyšší - titul laureáta - získali spolu s Danielou pouze další tři z asi 50 nejlepších recitátorů celé České republiky. Dodatečně gratulujeme Danieli k tomuto nemalému úspěchu!
Do celostátního kola Wolkrova Prostějova se v minulém školním roce probojovala také studentka nynější 2.A třídy Ivona Martynková, která ve dnech 10.-12. 11. 2011 reprezentovala školu také na Mezinárodní přehlídce sólového přednesu ve Valašském Meziříčí. Gratulujeme.

autor: L. Semančíková
11.11.
Zobr: 3321x | autor: Mgr.M.Řehůřková

Naši studenti se zúčastnili zajímavé výtvarné soutěže GRAFFITI

celý článek

Studentka SANDRA PAPAVASILEVSKÁ (kvinta A) se ve výtvarné soutěži
Šťastné stáří očima dětí
umístila v celostátním kole na 5. místě. Její práce byla vybrána mezi 10 nejlepších, což musíme ocenit i z toho důvodu, že mezi vítězi byli i studenti z výtvarných škol. Diplom a ceny jí předal na tiskové konferenci v Praze v budově Ministerstva práce a sociálních věcí ministr Jaromír Drábek a akademický malíř Kristian Kodet. Blahopřejeme.

autor: Mgr.M.Řehůřková

 

Na gymnáziu Karviná se od října 2011 rozbíhají placené kurzy FCE

 ... podrobnosti

Na XVI. Mezinárodní astronomické olympiádě v kazašské Almaty byla česká výprava úspěšná. Viktor Neměček z gymnázia v Jihlavě získal zlatou medaili a Martin Raszyk z gymnázia v Karviné bronz. Českou republiku reprezentovalo v roce 2011 na mezinárodních soutěžích v astronomii a astrofyzice celkem 10 studentů. Čtyři získali medaile - dvě zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou.

Ve fotogalerii z letošního cyklokurzu do Buchlovic naleznete i prezentaci
a videoklip.

ADAPTAČNÍ KURZ 1. ročníků

Ve dnech 14. – 15. 9. 2011 se nastupující studenti 1.A a 1.B zúčastnili adaptačního pobytu v Beskydech na Chatě Polana. Kolektivy se svými třídními učiteli absolvovali řadu adaptačních her pod vedením zkušených lektorů z Občanského sdružení AVE. Studenti si pobyt užili s novými spolužáky a nastartovali tak čtyřleté soužití v novém prostředí kolektivu. Přeji všem prvákům, aby jim studium na naší škole šlo stejně hladce a bezbolestně tak jako seznámení s novou třídou.

autor: Metodik prevence - Zuzana Kardošová
29.9.
Zobr: 3148x

Naše studentky z kvinty A Eva Gawlasová, Hana Husovská, Markéta Huťková a Tereza Cicha se zúčastnily 3-denního leteckého zájezdu do Bruselu, který byl odměnou za 1. místo v celostátní výtvarné soutěži Dobrovolníci mění svět ...

celý článek

V pondělí 5. 9. 2011 se uskutečnil adaptační den našich nových studentů prvního ročníku osmiletého studia. Akce byla velmi zdařilá. Formou her se primánci seznámili s novým školním prostředím a hlavně se svými spolužáky. Druhý den se už všichni mohli v klidu věnovat svým školním povinnostem.

Na jejich osmileté cestě jim přejeme hodně úspěchů!!!!!

autor: Mgr. Pavlína Hovorková

 

Ve fotogalerii můžete navštívit novinku
Vídeň 2011.

Zástupci Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska předali HANĚ HUSOVSKÉ
(kvinta A) diplom a věcné ceny za 1. místo v okresním kole výtvarné soutěže
POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ
.
Její práce postoupila do krajského kola, Hance přejeme další úspěchy.

autor: Mgr.M.Řehůřková

Ředitel Gymnázia Karviná vyhlašuje volby do školské rady.

Spaces for Learning - oficiální prezentace projektu

 

V úterý 21. června 2011 proběhla na Gymnáziu Karviná Studentská minikonference, na které studenti prezentovali výsledky svých projektů s environmentální tématikou. Minikonference byla uspořádána jako závěrečná prezentace aktivit studentů v rámci našeho projektu "Školní projekty a teréní praktiak s environmentální tématikou".

Dalším úspěchem ve výtvarné činnosti našich studentů je 1. místo v mezinárodní soutěži EKOPLAKÁT 2011, které získala HANA HUSOVSKÁ z kvarty A. Porota její práci vyhodnotila jako nejzdařilejší dílo nejen po stránce pečlivého zpracování, ale plakát zaujal i aktuální tematikou jaderné energetiky. Hance děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

ELIŠKA SZEWIECZKOVÁ (IV.A) získala ve výtvarné soutěže
VODA ŠTĚTCEM A BÁSNÍ mimořádnou cenu generálního ředitele
Povodí Moravy. Členové poroty studentce písemně poděkovali za skvělou kresbu, kterou odměnili zajímavým diplomem a věcnými cenami.

WEBdesign: David Nepožitek .:|:. WEBmaster: Henrik Szotkowski