...

...

Vítáme Vás v internetové prezentaci
Gymnázia Karviná

VIVE LES ÉCHANGES! | 20.4.2017 Zpět na seznam aktualit Úvodní stránka

Už čtvrtý ročník výměnných pobytů!

Začátkem dubna přijeli do Karviné opět francouzští studenti z lycea Sacré Coeur v Tourcoing. Poté, co se seznámili přes internet se svými českými korespondenty, stanuli 3. dubna tváří v tvář české realitě i svým budoucím kamarádům. Rodiny našich žáků se o ně více než týden staraly jako o vlastní a umožnily jim nahlédnout do našich zvyklostí a tradic.

Francouzi měli připravený program v Karviné (ve škole, v naší nové tělocvičně, ve městě, na zámku), v Polsku (Jastrzebie Zdroj, kde máme dalšího partnera tohoto mezinárodního projektu – lyceum Jana Sobieskeho), v České republice pak strávili dva dny v jihomoravské metropoli. Nejvíce na ně zapůsobila návštěva VIDAcentra právě v Brně.

A všichni jsme komunikovali ….. francouzsky, česky, polsky a nejvíce samozřejmě anglicky. Protože o to jde vždy v první řadě. Umět se domluvit. Umět použít to, co se učíme v lavicích. A ještě víc – poznat jinou kulturu, jiný pohled na realitu, nové přátele …… v rámci celé Evropy. Posouváme hranice.

Velký dík a uznání patří všem rodinám našich studentů, které na týden poskytly azyl a otevřely svou náruč do té doby cizím dětem. Nyní už cizí nejsou.

Dále děkujeme za podporu a přízeň statutárnímu městu Karviná zastoupenému naším dlouholetým patronem panem Lukášem Raszykem, jemuž vděčíme za velkou pomoc již od samotného zrodu této několikaleté mezinárodní spolupráce.

Stejně tak si vážíme ochoty a podpory našich kolegů a spolupracovníků, kteří nám s realizací výměnných pobytů pomáhají.

Teď už nezbývá než se těšit na podzim, kdy vyrazíme my do Francie. A budeme poznávat a budeme komunikovat …

Navštivte také fotogalerii.

autor: Mgr. R. Drábová

Zpět na seznam aktualit Zpět na seznam aktualit
PŘEHLED UDÁLOSTÍ
úterý, 25. července
slaví: Jakub
Aktuální kvalita ovzduší
3 - uspokojivá
WEBdesign: David Nepožitek .:|:. WEBmaster: Henrik Szotkowski