smažený vepřový řízek, bramborová kaše ...

krůtí steak na másle, cizrna s česnekem ...

Vítáme Vás v internetové prezentaci
Gymnázia Karviná

Anglie 2017 | 14.9.2017 Zpět na seznam aktualit Úvodní stránka

Jako tradičně každý druhý rok, i letos se uskutečnil zájezd studentů Gymnázia Karviná do Anglie.

Vyjeli jsme ráno 2. září od budovy naší školy a o 24 hodin později jsme se po přejezdu trajektem nalodili na loď, která nás po Temži odvezla do centra Londýna. Svezli jsme se na London Eye a užili si výhled na celou metropoli. Pak jsme se vydali do srdce vládní čtvrti Westminsteru kolem budovy parlamentu a Westminsterského opatství do St. James Parku a k Buckinghamskému paláci. Odtud jsme pokračovali přes náměstí Piccadily ke Covent Garden a na Trafalgarské náměstí, kde jsme navšítivili Národní galerii.
Druhý den jsme strávili prohlídkou muzea voskových figurín Madame Tussauds a londýnského City s Towerem. Odpoledne jsme odjeli do Camden Town, kde studenti využili své znalosti angličtiny při nakupování. Třetí den jsme navštívili letní sídlo královské rodiny ve Windsoru a podívali se do Oxfordu, kde jsme si prohlédli kolej Christ Church.

Poslední den před odjezdem jsme si užili v přímořském letovisku Brighton, kde jsme navštívili akvária Sea Life a Královský pavilon. Přestože počasí bylo proměnlivé, strávili jsme v Anglii čtyři dny plné pěkných zážitků a pohody. Studenti měli možnost využít svých znalostí angličtiny i v hostitelských rodinách. Domů jsme se vrátili večer 7. září.

Fotogalerie

autor: Mgr. M. Ledwoń

Zpět na seznam aktualit Zpět na seznam aktualit
PŘEHLED UDÁLOSTÍ
pátek, 25. května
slaví: Viola
Aktuální kvalita ovzduší
3 - uspokojivá
21.5.2018 - 25.5.2018
Ústní maturitní zkoušky
29.6.2018
Ukončení školního vyučování
Gymnázium Karviná na FaceBookuGymnázium Karviná na FB
WEBdesign: David Nepožitek .:|:. WEBmaster: Henrik Szotkowski