svíčková na smetaně, houskový knedlík, ovoce ...

krupicová kaše s máslem, cukr, kakao, ovoce ...

Vítáme Vás v internetové prezentaci
Gymnázia Karviná

VIVE LES ÉCHANGES! | 19.10.2017 Zpět na seznam aktualit Úvodní stránka

Hallô, hallô! Všem příznivcům dobrodružství s nádechem francouzštiny a frankofonní kultury se na vědomost dává, že jsme zdárně ukončili již čtvrtý ročník výměnných pobytů s našimi partnerskými školami lyceem Sacré Coeur v Tourcoing a lyceem Jana Sobieskeho v Jastrzebie-Zdroji.

Opět jsme prožili ve francouzských rodinách nezapomenutelný týden nabitý aktivitami všeho druhu, však posuďte sami – orientační běh družstev v Lille, lekce geografie ve francouzsko-anglicko-polském jazyce na lyceu, oběd ve studentské jídelně (mohli jsme srovnat s tou naší J), jednodenní návštěva belgického města Antverpy s projížďkou lodí, escape games družstev v mezinárodním složení, dvoudenní exkurze do Paříže s Eiffelovkou, Champs-Elysées, Notre Dame, Invalidovou, Louvrem a jeho Jocondou, Montmartrem a dokonce návštěvou polského velvyslanectví.

Tím nejdůležitějším ale bylo něco jiného – mluvili jsme. Anglicky. Francouzsky. A někdy i trochu polsky a česky. Ale domluvili jsme se! Možná se nám nepodařilo včas odjistit bombu a dostat se z uzavřeného prostoru na svobodu, ale dokázali jsme si, že když budeme chtít, v dnešní Evropě se domluvíme. Můžeme komunikovat s lidmi, kteří žijí v jiných zemích, mluví jinými jazyky, mají jiné kulturní zázemí. A domluvíme se. S našimi kamarády z Francie, Polska, s jejich rodinami.

Nesmíme zapomenout poděkovat všem, kteří nám umožnili tuto cennou zkušenost získat. Na prvním místě rodičům, kteří se na jaře starali o naše francouzské korespondenty. Dále všem milým sponzorům a statutárnímu městu Karviná, které je v osobě pana náměstka primátora Lukáše Raszyka naším patronem.

A na závěr – přátelé a zájemci z řad studentů, vy, kteří máte zájem vyzkoušet si na vlastní kůži, jaké to vlastně je být échangistou, nabízíme vám již pátý ročník výměnných pobytů Gymnázia Karviná. Inspirujte se ve fotogalerii a pro bližší informace přijďte do učebny jazyka francouzského (2.patro).

TÍMTO POVAŽUJEME 5. ROČNÍK 2018 ZA ZAHÁJENÝ. VIVE LES ÉCHANGES!

  

> FOTOgalerie <

autor: Mgr. R. Drábová

Zpět na seznam aktualit Zpět na seznam aktualit
PŘEHLED UDÁLOSTÍ
sobota, 18. srpna
slaví: Helena
Aktuální kvalita ovzduší
3 - uspokojivá
Gymnázium Karviná na FaceBookuGymnázium Karviná na FB
WEBdesign: David Nepožitek .:|:. WEBmaster: Henrik Szotkowski