svíčková na smetaně, houskový knedlík, ovoce ...

krupicová kaše s máslem, cukr, kakao, ovoce ...

Vítáme Vás v internetové prezentaci
Gymnázia Karviná

Katalánsko 2017 | 20.10.2017 Zpět na seznam aktualit Úvodní stránka

Ve dnech 23.9. - 1.10. 2017 navštívili naši studenti jednu ze španělských autonomních oblastí - Katalánsko.

Strávili 6 nocí na pobřeží Costa Maresme v letovisku Calella. V rámci jazykově poznávací exkurze si tedy užili i atmosféru prázdninového letoviska v hotelu s polopenzí s bohatou nabídkou švédských stolů.
V Barceloně studenti zhlédli  významné památky Antonia Gaudího - Sagradu Familii, park Güell, domy Millá a Batlló, prošli si gotickou čtvrť, Ramblu a měli možnost navštívit Camp Nou - stadion fotbalového klubu FC Barcelona. 
Dalšími navštívenými městy v okolí byla Girona a Figueres, kde se nachází nejsurrealističtější budova světa - muzeum Salvadora Dalího.
Další výlet směřoval do horského přírodního parku Montserrat, v němž se nachází 1000 let staré opatství a poutní klášter.
V rámci výletu lodí studenti navštívili malebné romantické městečko Tossa del Mar s krásnými výhledy a historickým centrem.
Vzhledem k tomu, že exkurze v Katalánsku končila den před konáním referenda o autonomii této oblasti, byli naši studenti svědky demonstrací v samotném centru Barcelony, kde se v podvečer konání referenda konal koncert na podporu osamostatnění s neopakovatelnou atmosférou.
  
 
autor: Mgr. P. Adamczyk

Zpět na seznam aktualit Zpět na seznam aktualit
PŘEHLED UDÁLOSTÍ
sobota, 18. srpna
slaví: Helena
Aktuální kvalita ovzduší
3 - uspokojivá
Gymnázium Karviná na FaceBookuGymnázium Karviná na FB
WEBdesign: David Nepožitek .:|:. WEBmaster: Henrik Szotkowski