svíčková na smetaně, houskový knedlík, ovoce ...

krupicová kaše s máslem, cukr, kakao, ovoce ...

Vítáme Vás v internetové prezentaci
Gymnázia Karviná

Deset let se bádá v našem kraji, to se tady žáci mají! | 23.3.2018 Zpět na seznam aktualit Úvodní stránka

Desátý roční konference Prezentace badatelských projektů EVVO
na Gymnáziu Karviná

Dvě příspěvkové organizace Moravskoslezského kraje ve dnech 20. – 21. 3. 2018 společně připravily již 10. ročník konference prezentace žákovských badatelských projektů, které byly zaměřeny na environmentální problematiku a udržitelný rozvoj. Konference se tentokrát uskutečnila na půdě organizátorů. Žáci základních škol představili své projekty na půdě Střední průmyslové školy akademika Heyrovského v Ostravě. Středoškoláci měli letos možnost poprvé zavítat na Gymnázium v Karviné.

Hlavní organizátor Martin Duda z Gymnázia Karviná, který je krajským předsedou Klubu ekologické výchovy, nám prozradil: „Úroveň prezentací je rok co rok vyšší,“ dále dodal: „Nepojímáme akci jako soutěž, která by žáky rozdělovala podle pozice na stupnici, celá naše idea je postavena na představení rozdílných prací, které směřují ke společenské odpovědnosti.“ A na závěr dodal: „Cílem konference je motivovat mladé lidi, aby nalézali kreativní řešení, která jsou příznivá k ochraně životního prostředí, nabádají k zlepšení životního stylu a vedou k zamyšlení nad problematikou udržitelnosti a společenské odpovědnosti, která bez společného přispění všech není možná.“

Během deseti let prezentovala více jak tisícovka žáků Moravskoslezského kraje své badatelské projekty. Někteří autoři je dopracovali na své diplomové práce, jiným zase otevřely dveře do světa vědy nebo byly oceněny Akademií věd.

autor: Mgr. Miloš Kučera, ředitel školy

Zpět na seznam aktualit Zpět na seznam aktualit
PŘEHLED UDÁLOSTÍ
sobota, 18. srpna
slaví: Helena
Aktuální kvalita ovzduší
3 - uspokojivá
Gymnázium Karviná na FaceBookuGymnázium Karviná na FB
WEBdesign: David Nepožitek .:|:. WEBmaster: Henrik Szotkowski