sekaná pečeně, bramborová kaše ...

kovbojské fazole, chléb, kyselý okurek, ovoce ...

Vítáme Vás v internetové prezentaci 

Gymnázia Karviná

Byli jsme na Envofilmu 2018 | 22.10.2018 Zpět na seznam aktualit Úvodní stránka

Ve čtvrtek 18. 10. se v prostorách Kulturního a společenského střediska Střelnice v Českém Těšíně konalo finále třetího ročníku Envofilmu – přehlídky žákovských filmů s environmentální tématikou. Soutěž probíhala v kategoriích: Nejlepší film ZŠ, Nejlepší film SŠ, Cena laické poroty, Nejlepší českotěšínský film, Nejlepší zahraniční film a Celkový vítězný film. Do finálového klání byly tentokrát nominovány dva snímky z produkce Gymnázia Karviná.

 

Prvním z nich byl snímek „Víš, kolik vody potřebuješ?“, na kterém se podílel kolektiv členů kroužku GLOBE ve složení Veronika Antlová, Jakub Klapka, Jakub Vorel, Vojtěch Dráb a Jakub Knispel. Film mapuje běžný den studenta karvinského gymnázia a zaměřuje se na jeho denní spotřebu vody, včetně skryté vody potřebné pro produkci potravin.  Druhým nominovaným snímkem, který si odnesl cenu laické poroty, byl „Mulda-man“, jehož tvůrcem byl Antonín Balon. Snímek je vizí postapokalyptického světa, ve kterém přežívá pouze zvláštní stvoření žijící na haldách a odkalištích.

Všem tvůrcům děkujeme za reprezentaci školy a úsilí, které zpracování svých filmů věnovali. Věříme, že se zúčastní také následujícího ročníku Envofilmu.

fotogalerie

autor: Mgr. Martin Brzóska

Zpět na seznam aktualit Zpět na seznam aktualit
PŘEHLED UDÁLOSTÍ
čtvrtek, 21. března
slaví: Radek
Aktuální kvalita ovzduší dle CHMI
2 - dobrá
211.72 °C
18.4.2019 - 19.4.2019
Velikonoční prázdniny
22.4.2019
Velikonoční pondělí
24.4.2019
Klasifikační porada a třídní schůzky
Gymnázium Karviná na FaceBookuGymnázium Karviná na FB
WEBdesign: David Nepožitek .:|:. WEBmaster: Henrik Szotkowski