Úvodní stránka šk. r. 2016/2017

šk. r. 2016/2017

Studenti našeho gymnázia opět ve Vídni.
V pátek 16.6.2017 se konala tradiční poznávací exkurze do Vídně.
Na programu byly oblíbené památky a další  zajímavá místa jako Hundertwasserhaus, Hofburg, císařská klenotnice, návštěva Parlamentu a ZOO v Schönbrunnu, gotický dóm sv. Štěpána  atd. K úspěšnému průběhu akce přispělo krásné počasí a dobrá nálada účastníků. Fotoalbum.
autor: Mgr. Š. Nakládalová

Studenti v rámci programu DOfE absolvovali Dobrodružnou expedici. Účastnic programu DOfE (Duke of Edinbourgh´s International Award) podnikli ve dnech 19. a 20. 6. Dobrodružnou expedici na chatě Kamenitý v Horní Lomné, čímž úspěšně završili své půl roku trvající působení v tomto programu. Během tohoto období byli aktivní v oblastech sportovní, umělecké, volnočasové a dobrovolnické činnosti. V rámci expedice, která je nedílnou součástí programu, se naučili základy tábornictví, orientace v terénu v denních i nočních podmínkách a radu dalších aktivit. Fotogalerie.

Ve středu 7. června 2017 proběhlo v aule OPF slavnostní vyřazení maturantů
naší školy.
Pár momentek naleznete ve fotoalbu.
Aktuální novinka: Video od J. Swiatkowského

20.6.
Zobr: 543x | autor: Mgr. M. Řehůřková

1. místo v celostátní výtvarné soutěži „MILUJEME MAPY“ (cena Barbary Petchenik) a postup do mezinárodního kola si vybojovala KAROLÍNA SLANINOVÁ (kvinta A).

celý článek

Odhlášku obědů zakoupených na dny 26. až 29. 6. 2017 bude možné provést nejpozději v pátek 23.6.2017 (do 6:00 hodin), a to obvyklým způsobem. K odhlášce oběda po tomto termínu nebude z administrativně - provozních důvodů možno přihlížet.

autor: Věra Neugebauerová - vedoucí školní jídelny

Aktualizováno.

5.5.2017 proběhlo poslední zvonění letošních maturantů. Více ve fotoalbu.

BARBORA WALKOVÁ (sekunda A) získala ocenění ve výtvarné soutěži DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY, KTERÉ NÁM POMÁHAJÍ. Diplom s cenou jí bude předán na slavnostní vernisáži v Městském domě kultury v Karviné. Blahopřejeme a chválíme zajímavý nápad i dobře zvládnutou  perokresbu.

autor: Mgr. M. Řehůřková

Martin Neumann ze sexty, bronzový v celostátním kole vědomostní soutěže. Do celostátního kola se probojovalo také družstvo kvarty, které ve složení Klára Čermáková, Pavel Horký a Adrian Oliva vybojovalo ve své kategorii skvělé 11. místo. I jim gratulujeme a děkujeme za reprezentaci.

zlaté foto z Ostravy   bronzové foto z Prahy   výsledky celostátního kola

6.6.
Zobr: 752x | autor: Mgr. M. Řehůřková

Tuto soutěž již popáté pořádala karvinská Střední škola techniky a služeb.

celý článek
5.6.
Zobr: 642x | autor: Mgr. M. Řehůřková

V celostátní výtvarné soutěži pod záštitou KEV a UNESCO na téma „PROPAGUJEME TURISTIKU V REGIONECH ČECH, MORAVY A SLEZSKA“ byla naše studentka KAROLÍNA SLANINOVÁ z kvinty úspěšná a ve III. kategorii obsadila krásné  2. místo.

celý článek
5.6.
Zobr: 651x | autor: Mgr. Monika Brzá

Dne 31.5.2017 se Kateřina Valečková, Martin Golasowski a Martin Neumann zúčastnili celostátního finále Ekonomické olympiády, které se konalo  v prostorách  České národní banky v Praze.

celý článek

KAROLÍNA SLANINOVÁ (sexta A) se umístila v krajském kole mezinárodní výtvarné soutěže EVROPA VE ŠKOLE na 3. místě a postoupila se svou prací pod názvem
Jízda králů“ do celostátního kola.
Blahopřejeme.

autor: Mgr. M. Řehůřková
25.5.
Zobr: 1049x | autor: Mgr. I. Vrbová

Ve středu 24. 5. 2017 proběhlo v Městském domě kultury v Karviné slavnostní předávání certifikátů Cambridge English, kterého se poprvé zúčastnili také naši žáci a jejich zastoupení bylo značné!

celý článek
23.5.
Zobr: 868x

Ve dnech 30.4. - 5.5.2017 žáci naší školy navštívili Pobaltí.

celý článek

V úterý 16. května 2017 navštívili studenti prvního ročníku a kvinty v rámci výuky fyziky planetárium v Ostravě. To nejzajímavější z prohlídky najdete ve fotogalerii na stránkách fyziky.

autor: PK fyziky
22.5.
Zobr: 714x | autor: Mgr. Monika Brzá

V tomto školním roce se naši studenti zapojili do prvního ročníku Ekonomické olympiády. Ze školního kola postoupila Kateřina Valečková, Martin Neumann, Martin Golasowski, Tomáš Švacho a Šimon Úradník.

celý článek
16.5.
Zobr: 890x | autor: Mgr. M. Brzóska

Skupina pěti studentů karvinského gymnázia (ve složení Vojtěch Fryz, Michaela Krzyžanková, Nikol Horňáčková, Tereza Křístková a Barbora Tolarová) se ve dnech 11.–14. 5. 2017 zúčastnila GLOBE Games –  mezinárodního setkání studentských výzkumných týmů zaměřujících se na bádání v environmentální oblasti.

celý článek

Martin Neumann ze sexty, letošní nejúspěšnější řešitel Matematické olympiády na vyšším gymnáziu. Aktuální výsledky krajského kola.

Gratulujeme!

autor: Za PK matematiky Mgr. Pavlína Hovorková
12.5.
Zobr: 855x

58. ročník Fyzikální olympiády skončil ziskem cenných umístění v okresním  a krajském kole

celý článek

Výsledky přijímacího řízení pro školní rok 2017/2018

Obor 79-41-K/41 (4letí) Obor 79-41-K/81 (8letí)

   

Aktuálně  - naši studenti v Turecku ... podrobnosti

autor: Mgr. Iva Vrbová
27.4.
Zobr: 1141x

Dne 25. dubna proběhla na naší škole recitační soutěž. Přítomní češtináři i diváci určitě ocenili nasazení a snahu všech účinkujících. Překvapili především naši nejmladší – soutěžící primy. A jak recitační klání dopadlo?

celý článek

Budoucnost našich dětí a mládeže nám nemůže být lhostejná. REVOLUTION TRAIN je ideální způsob, jak jim ukázat nebezpečí užívání drog. Jedná se o společný česko-německý projekt, kterého se zúčastnili žáci 3. X ... podrobnosti

24.4.
Zobr: 998x

Naši studenti patřili mezi velmi úspěšné účastníky vědomostní soutěže Eurorebus a postupují do republikového finále v Praze.

celý článek
20.4.
Zobr: 1090x | autor: Mgr. R. Drábová

Už čtvrtý ročník výměnných pobytů!

celý článek
18.4.
Zobr: 864x | autor: Mgr. M. Řehůřková

V 19. ročníku mezinárodní soutěže „Ludzie ludziom zgotovali ten los“  získala KAROLÍNA SLANINOVÁ (V.X) 1. místo a JAKUB HODULÍK (3.B) místo 2.

celý článek
18.4.
Zobr: 871x | autor: Mgr. R. Drábová

Po roce opět otevíráme francouzské jaro v Karviné. Po úspěchu našich studentek na konverzační soutěži v Orlové pokračujeme dalšími akcemi. Dne 20. března se naši studenti Vendula Nolčová, Katka Glučová a Lukáš Gwoždz zúčastnili Gastrosoutěže v Ostravě – mluvili, prezentovali, připravili plakát a nakonec na místě i uvařili chutné jídlo dle zadaného tématu – vše ve francouzštině. A jak se říká – vyvařili si krásné ceny.

celý článek

Jakub Charvot, Tomáš Grycz a Adam Gabzdyl z kvarty, trojice úspěšných řešitelů krajského kola  Matematické olympiády v kategorii Z9.
Gratulujeme!            Aktuální výsledky.

autor: Za PK matematiky Mgr. Pavlína Hovorková

V pátek 7. 4. 2017 proběhlo ve sportovní hale Gymnázia Karviná krajské finále smíšených družstev středních škol v badmintonu ... podrobnosti

10.4.
Zobr: 857x

Mezinárodní matematická soutěž pro pětičlenné týmy.

celý článek
10.4.
Zobr: 942x | autor: Mgr. M. Brzóska

V pátek 7. 4. 2017 navštívili studenti semináře moderní historie protiatomový kryt Archa (Vojenské muzeum Havířov).

celý článek
6.4.
Zobr: 1021x

Anička a Tomasz zvítězili, celkem 8 úspěšných řešitelů!

celý článek
5.4.
Zobr: 1289x

Dvaadvacátá účast našich studentů v soutěži Klokan

celý článek

Jsme partnerem Mezinárodního mistrovství ČR v badmintonu,
které proběhne v Karviné 17. - 20. 5. 2017

31.3.
Zobr: 933x | autor: Mgr. M. Brzóska

Ve čtvrtek 30. 3. 2017 se naši studenti zúčastnili již devátého ročníku konference žákovských environmentálních projektů, která proběhla ve Velkém světě vědy a techniky v Ostravě.

celý článek
20.3.
Zobr: 1039x | autor: Mgr. M. Brzóska

V pátek 10. března 2017 proběhl na naší škole třetí ročník středoškolské regionální soutěže Slezský historický pohár, nad nímž převzal záštitu ředitel školy RNDr. Bohumil Vévoda.

celý článek
8.3.
Zobr: 1067x | autor: Mgr. M. Řehůřková

Dne 3.3.2017 se v Regionální knihovně v Karviné-Fryštátě konala slavnostní vernisáž výstavy výtvarných prací studentů Gymnázia v Karviné, a to již 19. ročník.

celý článek

Dne 2. března 2017 se konala na gymnáziu v Orlové Konverzační soutěž ve francouzštině, ve které jsme výrazně uspěli. Podrobnosti.

autor: Mgr. R. Drábová
2.3.
Zobr: 1081x | autor: Mgr. R. Drábová

Také v tomto školním roce spolupracuje předmětová komise francouzského jazyka s institucí Alliance française v Ostravě. Jejího současného ředitele jsme u nás přivítali ve středu 1. března. Pan Cedric Ramirez přijel seznámit naše studenty se všemi aktivitami, a není jich málo, které pro ně Alliance letos připravila. Od kurzů s rodilými mluvčími přes soutěže a kulturní akce jsme se dostali až k možnosti skládání mezinárodních jazykových zkoušek DELF.

celý článek

Kritéria přijímacího řízení pro čtyřleté i osmileté studium.

    Přihlášky na střední školy musí být odevzdány nejpozději do 1. března 2017.

autor: RNDr. Bohumil Vévoda

Oblastní kolo MSŠ ve stolním fotbale
Akce se zúčastnilo celkem 42 studentů ze tří škol. Po úvodních bojích ve skupinách došlo k zápasům systémem KO. První 4 páry postupují do finále v Praze. Nikdo z našich se bohužel do první čtveřice nedostal.

autor: Ing. David Holzbauer

Martin Neumann ze sexty, Adam Siuda z 2. B se stali úspěšnými řešiteli okresního kola Matematické olympiády v kategorii B. V krajském kole přejeme hodně úspěchů!

autor: Za PK matematiky Mgr. Pavlína Hovorková
14.2.
Zobr: 1228x | autor: Mgr. M. Řehůřková

Fotografie z výstavy jsou připomenutím tvořivosti našich studentů a rozmanitosti výtvarných  technik. Velké poděkování patří všem hostům, kteří se zúčastnili slavnostní vernisáže v regionální knihovně v Karviné-Fryštátě, panu řediteli za mnohaletou podporu této akce a HV SRPŠ za finanční příspěvek.

celý článek

Dne 10.2.2017 se naši studenti Barbora Bláhová, Kateřina Valečková z kvinty A a Martin Tuháček z 3.B zúčastnili soutěže ve čtení německého textu ... podrobnosti

Okresní kolo olympiády v jazyce německém proběhlo v tomto týdnu. Naši studenti se opět prosadili ... podrobnosti

autor: Mgr. M. Kučera

Momentky včetně videoklipu z tradičního hokejového zápasu Maturanti - Profesoři
můžete vidět v Google fotoalbu.

28.1.
Zobr: 1781x

Uvnitř aktuality naleznete pár fotografií z naší tradiční dopolední akce.

celý článek

Již po deváté je naše škola spoluorganizátorem Krajské ekologické konference. Podrobnosti ...

autor: Mgr. M. Duda
26.1.
Zobr: 1026x | autor: Mgr. M. Řehůřková

Dalším  vynikajícím  úspěchem se může pochlubit  JAKUB HODULÍK (3.B), který zvítězil v mezinárodním kole výtvarné soutěže a v literární části obsadil se svou básní 2. místo.

celý článek

Adam Gabzdyl, Jakub Charvot a Tomáš Grycz, všichni z kvarty, se stali úspěšnými řešiteli okresního kola Matematické olympiády. Gratulujeme a v krajském kole přejeme hodně úspěchů!       Výsledky.

autor: Mgr. P. Hovorková, za PK matematiky

Dne 20.1. 2017 se konalo v Havířově okresní kolo Olympiády z anglického jazyka a naši studenti uspěli. Kristýna Sichová (1.X) se umístila na 3. místě, Matěj Brunda (3.X) se umístil na 1. místě
a postupuje tak do krajského kola. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů.

autor: Mgr. G. Marchewková

Ve dnech 11. a 12. ledna 2017 proběhlo školní kolo olympiády
v německém jazyce. Více informací.

11.1.
Zobr: 1289x

Martin Golasowski a Jan Pieczonka v krajském kole soutěže!

celý článek

Dne 9.1. 2017 se konalo školní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Studenti, kteří zvítězili, postupují do okresního kola.

1. kategorie – Kristýna Sichová (1.X), 2. kategorie – Matěj Brunda (3.X)
3. kategorie – Vítězslav Rýpar (1.A)
                Vítězům blahopřejeme a přejeme úspěchy v dalších kolech soutěže.

autor: Mgr. G. Marchewková
5.1.
Zobr: 1260x | autor: Ondřej Mechúr

16. prosince 2016 se na Gymnáziu Karviná konal Maraton psaní dopisů zorganizovaný dvanácti studenty z karvinské pobočky Amnesty International.

celý článek
3.1.
Zobr: 1174x | autor: Mgr. R. Drábová

Těsně před Vánocemi navštívili studenti francouzštiny naší školy filmové představení v ostravské Minikinokavárně.

celý článek
2.1.
Zobr: 1519x

Ve středu 21. 12. 2016 se ve sportovní hale naší školy konal vánoční turnaj  ve futsale
o titul Mistr gymnázia 2016.

celý článek
2.1.
Zobr: 1417x | autor: Ing. David Holzbauer

Ve čtvrtek 22. 12. 2016 proběhl turnaj pětičlenných týmů v počítačové hře Counter Strike. Turnaje se zúčastnilo celkem 7 týmů.

celý článek

28.12.
Zobr: 1526x | autor: Mgr. Zuzana Kardošová

Dne 19. 12. 2016 se na naší škole uskutečnil Vánoční veselý turnaj pro žáky nižšího gymnázia. Studenti Septimy A si pro žáky nižších tříd připravili několik soutěžních stanovišť, na kterých na děti čekaly různé úkoly s vánoční tématikou – ať už logické či pohybové.

celý článek
20.12.
Zobr: 1199x | autor: Mgr. Zuzana Kardošová

Pomoc hendikepovaným, opuštěným a starým lidem je potřebná nejen v čase vánočním. Studenti naší školy spolu se zaměstnanci se letos zapojili do sbírky organizované Českou televizí. Adventní koncerty mají v ČT  letitou tradici a jsou živě vysílány 4 předvánoční neděle.

celý článek
19.12.
Zobr: 1464x | autor: Mgr. M. Brzá

Dne 14. 12. 2016 proběhly na zimním stadionu v Karviné „MIKULÁŠSKÉ LEDNÍ HRY“. Zástupci jednotlivých tříd soutěžili v zábavných a nelehkých disciplínách, ve kterých dokázali své bruslařské dovednosti.

celý článek
13.12.
Zobr: 1301x

Naši studenti byli poprvé její součástí!

celý článek
13.12.
Zobr: 1356x | autor: Mgr. Monika Brzá

V minulém týdnu se studenti třetích ročníků a septimy zúčastnili společenskovědní exkurze v Brně, které je sídlem českého soudnictví. Navštívili Nejvyšší správní soud, Ústavní soud i Kancelář ombudsmana.

celý článek

Dne 2. 12. 2016 proběhl na naší škole přebor v badmintonu. Turnaje se ve čtyřech kategoriích zúčastnilo 102 žáků gymnázia. Vítězům blahopřejeme.
Více fotografií naleznete v google fotoalbu.

9.12.
Zobr: 1221x

Mezinárodní matematická soutěž pro čtyřčlenné týmy.

celý článek
8.12.
Zobr: 1295x

Šestý ročník této soutěže se konal ve středu 30. 11. 2016 v podvečerních hodinách. Z naší školy se ho  letos zúčastnily tři týmy.

celý článek
Ve školním kole 41. ročníku OLYMPIÁDY V ČESKÉM JAZYCE  2016/2017 zvítězili tito studenti:         I. kategorie - V. Kuchař (kvarta) a L. Vojkůvková (kvarta)
          II. kategorie - O. Trojak (oktáva) a N. Singovská (1. B)
Naši mladí milovníci mateřského jazyka budou reprezentovat naši školu i v okresním kole. Vítězům blahopřejeme a přejeme rovněž úspěch v dalších kolech soutěže.
autor: Mgr. D. Gajdošíková
4.12.
Zobr: 2003x

26.11. 2016 se konal tradiční stužkovací ples karvinského Gymnázia v kulturním domě Družba.

celý článek
1.12.
Zobr: 1391x | autor: Mgr. Alena Helešicová

Ve středu 30. 11. 2016 dívky i hoši soupeřili s nejlepšími družstvy Moravskoslezského kraje.

celý článek

Kontaktní informace na vedoucí školní jídelny:
vera.neugebauerova@gym-karvina.cz
tel: 596 346 002

Všechny jiné kontakty jsou od září neplatné, jak o tom byli žáci informováni!

Ve středu 16. 11. 2016 navštívil naši školu publicista, redaktor a historik Stanislav Motl. Studentům 4. ročníku představil téma Holokaustu projekcí svého dokumentárního snímku Živý mrtvý. Tématem filmu je unikátní zpověď přeživšího člena osvětimského židovského sonders komanda. Poté následovala přednáška na téma Holokaust a jeho historické souvislosti.

autor: Mgr. M. Brzóska
14.11.
Zobr: 1571x

Klára, Tomáš a Martin na bodovaných místech v krajském kole!

celý článek
1.11.
Zobr: 1568x | autor: Mgr. M. Řehůřková

SOFIA MICHAILIDU (kvinta A) se umístila na krásném 3. místě  v národním kole výtvarné soutěžeŠťastné stáří očima dětí “.

celý článek
27.10.
Zobr: 1561x

Klára Čermáková, Tomáš Grycz a Martin Bonczek v krajském kole soutěže!

celý článek

První ročník festivalu ENVOFILM má své vítěze. Máme mezi nimi i své zástupce, dokonce ve dvou kategoriích. Zveme Vás na vítězné filmy Žízeň a Den plastidů.
Videoreportáž na TV Polar.

24.10.
Zobr: 1777x | autor: Mgr. A. Helešicová

Dne 19. 10. 2016 se konaly okresní závody v plavání.

celý článek
17.10.
Zobr: 1671x | autor: Mgr. R. Drábová, Mgr. M. Brzá

Na přelomu září a října vycestovali studenti našeho gymnázia spolu se svými polskými a litevskými kolegy do francouzského Tourcoing, aby završili třetí rok naší vzájemné mezinárodní spolupráce.

celý článek

V pátek 14.10. zahájili členové environmentálního kroužku GLOBE výzkum v další oblasti bádání. Provedli zaměření výzkumné plochy v parku Boženy Němcové a několik základních biometrických měření zdejší vegetace. Do budoucna počítají s pravidelným monitoringem tohoto území. Zejména s ohledem na sezónní změny.

Fotografie z tohoto a dalších měření najdete v naší fotogalerii.

autor: Mgr. M. Brzóska
11.10.
Zobr: 1605x | autor: Mgr. M. Řehůřková

Do této výtvarné soutěže pod názvem „Karel IV. očima dětí“ se zapojilo téměř 10 000 žáků ...

celý článek
4.10.
Zobr: 2603x | autor: Metodik prevence Zuzana Kardošová

Letošní rok nám pozdní léto velmi přálo při roztodivných hrách na adapťácích ...

celý článek


Povolené maturitní předměty a koncepce maturitních zkoušek ve školním roce 2016/2017

autor: RNDr. Bohumil Vévoda, ředitel školy
21.9.
Zobr: 1532x | autor: Mgr. M. Řehůřková

V celostátní výtvarné soutěži „STOPY KARLA IV. NA ÚZEMÍ ČECH A MORAVY“ byl náš student JAKUB HODULÍK (3.B) úspěšný a ve III. kategorii obsadil 3. místo.

celý článek

Studenti semináře Moderní historie se v úterý 20. 9. 2016 vypravili do Českého Těšína prohlédnout si mobilní expozici mapující působení československých legií v Rusku během první světové války. K dispozici byl odborný výklad o životě legionářů na Transsibiřské magistrále, ukázka jejich vojenské techniky a vojenského vybavení jako polní nemocnice, pošta nebo opravárenská dílna.

autor: Mgr. M. Brzóska

Ve dnech 4. - 9.9.2016 se naši studenti zúčastnili tradičního poznávacího zájezdu do Švýcarska ... podrobnosti + fotogalerie

Na začátku školního roku se žáci tercie zúčastnili tradiční
vlastivědné exkurze v Lednici.

autor: Mgr. A. Pieczonka
6.9.
Zobr: 1786x | autor: Mgr. M. Brzóska

V letošním roce se naše škola poprvé zapojí do programu DofE – udílení Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Jedná se o projekt zaměřený na rozvoj volnočasových aktivit studentů v oblastech sportu, umění, zájmové a dobrovolnické činnosti nebo v turistice.

celý článek

Všichni zaměstnanci školy mají nový tvar emailových adres

jmeno.prijmeni@gym-karvina.cz

Burza učebnic opět v provozu!

WEBdesign: David Nepožitek .:|:. WEBmaster: Henrik Szotkowski