Virtuální prohlídka školy

Projekt DARUJ SRDCE Nadace Olgy Havlové

Autor: Mgr. Z. Kardošová

daruj_srdce.jpg (280 KB)Žáci vyššího gymnázia se často zapojují do charitativních akcí a dobrovolnické činnosti. Na podzim tohoto roku se konal 3. ročník projektu DARUJ SRDCE, který pořádá Výbor dobré vůle Nadace Olgy Havlové.

O co se jedná? Účastníci projektu mají za úkol vyhledat ve svém okolí neziskovou organizaci, která pomáhá potřebným. Poté se spojí s vedením organizace a zjistí, jak by mohli klientům v zařízení zpříjemnit pobyt. Tři týmy si vybraly ke spolupráci Modrý kříž, Galaxii a Klub ONLINE Slezské diakonie, které sídlí v Karviné. Tento týden jsme byli pozváni do Prahy na slavnostní vyhodnocení projektu v Havlově knihovně. Z našich družstev bylo oceněno pouze jedno, ve složení Adéla Bernatíková, Ondřej Lazar a Radovan Blahut, které za získaný šek 20 000 Kč zakoupí pro mládež nízkoprahového zařízení KLUBU ONLINE   přenosné klávesy, digitální bicí a stolní fotbal. Po slavnostním ceremoniálu následoval další výjimečný zážitek, a to exkurze do Valdštejnského paláce, kde sídlí Senát ČR. Žáci obdivovali nejen skvosty kulturního dědictví celého interiéru, ale i honosné pracoviště našich zákonodárců. Po krátké procházce naší matičkou Prahou jsme se po půlnoci vlakem transportovali do klidnější Karviné.

FOTOgalerie

...