Virtuální prohlídka školy

Vítejte na internetových stránkách
Gymnázia Karviná

 

Mezinárodní den památky obětí holocaustu #WeRemember

Autor: D. Patrmanová
Zobrazeno: 804x

remember_mini.jpg (30 KB)Dnešní den, 27. leden je věnován památce všem lidem,  kteří se stali obětí nacistického režimu. Pod pojmem holocaust, také šoa, označujeme hromadné vyvražďování Židů, které probíhalo v letech 1933 až do konce druhé světové války. Lidé židovského původu byli násilně odvlečeni do koncetračních a vyhlazovacích táborů, mezi nejznámější patří například Osvětim, Treblinka a Belzec.

V lednu 1945 jednotky sovětské armády vstoupily do Osvětimi, kde našli asi 7000 umírajících Židů. Po následném prozkoumání se zjistilo, že počet obětí vzrostl až na jeden milion, a to nejen v Osvětimi. Nacisté vyvraždili až šest milionů vyznavačů judaismu. 

Ke vzpomínce a k uctění obětí holocaustu se může připojit každý z nás, ať už zapálením svíčky nebo krátkou vzpomínkou. Na Gymnáziu Karviná jsem se připojili k mezinárodní iniciativě #WeRemember. Sešli jsme se v atriu školy a vyfotili se zmíněným hashtagem jako poselství toho, že my nezapomeneme a vzpomínáme. Součástí akce byla také výstava sestavená z prací žáků předmětu MAPA, kde žáci pracují ve skupinách a vybrané téma zkoumají a analyzují, mj. se zabývali také holocaustem a dějinami druhé světové války. 

#WeRemember Poučme se z minulosti, chraňme budoucnost. 

Za organizační tým sepsala Daniela Patrmanová

fotografie.jpg (260 KB)

vepřová pečeně, těstoviny, ovoce, čerstvá zelenina ...

bramborový guláš s uzeninou, chléb, ovoce ...
čtvrtek 08. 06.
23 °C
26.6. 2023
Závěrečná klasifikační porada
30.6. 2023
Ukončení školního vyučování...

Gymnázium, Karviná, příspěvková organizace
Karviná-Nové Město, Mírová 1442, 735 06
IČ: 62331795

+420 596 311 197
kancelar@gym-karvina.cz
DS: 7wwfxjx

WEBdesign: Jan Swiatkowski & matuteam 2019
Ochrana osobních údajů