Virtuální prohlídka školy

Vítejte na internetových stránkách
Gymnázia Karviná

 

Provoz sekretariátu během letních prázdnin:

1. - 12. 7. 2024 od 9.00 do 11.00 hodin

12. - 21. 8. 2024 od 9.00 do 11.00 hodin

V termínu od 15. 7. - 9. 8. bude sekretariát školy uzavřen.

od 26. 8. 2024 běžný provoz školy

 

 

 

VÝBOR DOBRÉ VŮLE NADACE OLGY HAVLOVÉ – PROJEKT DARUJ SRDCE

Autor: Mgr. Z. Kardošová
Zobrazeno: 1466x

daruj.jpg (25 KB)Charitativní činnost je úžasný způsob, jak pomáhat lidem. I v tomto roce se žákyně 3.A přihlásily do dobročinného projektu Daruj srdce. Náš tým byl opět úspěšný, letos mezi 163 přihlášenými a 33 týmy.

A co o svém charitativním úspěchu říkají oceněné studentky?

Do projektu Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové jsme se zapojily naprosto spontánně. Některé z nás navštěvují seminář psychologie, a tudíž nám je charitativní činnost blízká.  Podstatou pravidel projektu je zacílit na některou neziskovou organizaci a prostřednictvím nadace jim zajistit zakoupení potřebných pomůcek a vybavení pro jejich klienty.  

Modrý kříž jsme vybraly z toho důvodu, že v našem regionu se nachází velké množství drogově závislých, jak mladistvých, tak i dospělých a myslíme si, že tito lidé si zaslouží pomoc. Díky finančnímu obnosu ve výši 20 000Kč z projektu Daruj srdce zajistíme Modrému kříži brýle simulující opilost, edukační pomůcky a relaxační vybavení na zútulnění jejich denní místnosti. Spolupráce s lektorkami Modrého kříže i jejich klienty, kteří bojují se závislostmi, bude pokračovat v podobě preventivních besed pro studenty našeho gymnázia.  

Slavnostní předávání cen v Praze bylo opravdu svátečním zážitkem.  Vyhlášení úspěšných týmů se konalo v Brožíkově síni na Staroměstské radnici. Cenu nám předával bývalý guvernér České národní banky Zdeněk Tůma a ředitelka Nadace Olgy Havlové Monika Granja. Skvělou odměnou pro všechny týmy byla exkurze po historických prostorách Staroměstské radnice, neopakovatelný výhled na matičku Prahu ze staroměstské věže. Třešničkou na dortu bylo vidět apoštoly orloje zezadu z bezprostřední blízkosti v životní velikosti. I když jsme byly po jednodenní návštěvě Prahy značně utahané, stálo to za to a v příštím roce se opět pokusíme v tomto projektu pomoci potřebným. 

Elen Balvarová, Eliška Vu Thi Huong, Karolína Paraničová, Tereza Figurová, 3.A

FOTOalbum

Gymnázium, Karviná, příspěvková organizace
Karviná-Nové Město, Mírová 1442, 735 06
IČ: 62331795

+420 596 311 197
kancelar@gym-karvina.cz
DS: 7wwfxjx

Přípravné centrum Cambridge zkoušek
WEBdesign: Jan Swiatkowski & matuteam 2019
Ochrana osobních údajů