Virtuální prohlídka školy

Vítejte na internetových stránkách
Gymnázia Karviná

 

Provoz sekretariátu během letních prázdnin:

1. - 12. 7. 2024 od 9.00 do 11.00 hodin

12. - 21. 8. 2024 od 9.00 do 11.00 hodin

V termínu od 15. 7. - 9. 8. bude sekretariát školy uzavřen.

od 26. 8. 2024 běžný provoz školy

 

 

 

Vánoční Vídeň

Autor: Mgr. M. Foksová
Zobrazeno: 1222x

viden2023.jpg (19 KB)Exkurze do Vídně se stala již tradiční součástí výuky němčiny. Za krásami hlavního města Rakouska vyjíždíme na jaře nebo před Vánoci. Letos byl zájem tak veliký, že jsme se kochali památkami v červnu i v prosinci.
Vánoční výzdoba vídeňských náměstí a ulic má kouzelnou atmosféru.

Ve středu 6. prosince 2023 jsme s žáky vyššího gymnázia měli příležitosti tuto atmosféru zakusit. Prohlédli jsme si Hofburg a poštěstilo se nám vidět unikátní lipicány, koně z místní slavní jezdecké školy. Dále jsem viděli galerii Albertinu a navštívili Uměleckohistorické a Přírodovědné muzeum. Zde jsme obdivovali kostry dinosaurů, žraloků ale i skvostná umělecká díla od Pietera Bruegela či Rafaela Santiho. Vyzkoušeli jsme také typické dobroty na předvánočních trzích. Například u katedrály sv. Štěpána jsme ochutnali mj. Gulaschsuppe, na trzích u radnice nealkoholický punč nebo Bratwurst (tj. klobása v pečivu). 

Cestu autobusem tam a zpět jsme využili k sebevzdělávání o vídeňských zajímavostech a prosvištění slovíček s důrazem na vánoční tématiku a rozdíly mezi rakouskou a německou němčinou. 

Všichni jsme si to užili. Es war Spaß a za rok zas!

Ze zážitků účastníků

“Wir lieben die Weihnachtsatmosphäre und Weihnachtsmärkte. Das Museum war sehr interessant. Unser Lieblingsvergnügen war Schlittschuhlaufen.” Heligmanová, Hlavenka

“In Wien hat uns am meisten das Naturhistorische Museum gefallen. Am schlimmsten waren die Menschenmassen. Wir möchten noch einmal zurückkommen, weil es eine wunderschöne Stadt ist.” Horký, Hladká

“Wir waren mit Weihnachtsmärkten und Essen zufrieden. Der Stephansdom war am schönsten. Wir möchten diese Stadt noch einmal besuchen.” 

 

Kijonková, Mikušťáková, Skutková, Urbánek

FOTOalbum

 

Gymnázium, Karviná, příspěvková organizace
Karviná-Nové Město, Mírová 1442, 735 06
IČ: 62331795

+420 596 311 197
kancelar@gym-karvina.cz
DS: 7wwfxjx

Přípravné centrum Cambridge zkoušek
WEBdesign: Jan Swiatkowski & matuteam 2019
Ochrana osobních údajů