Virtuální prohlídka školy

Vítejte na internetových stránkách
Gymnázia Karviná

 

Provoz sekretariátu během letních prázdnin:

1. - 12. 7. 2024 od 9.00 do 11.00 hodin

12. - 21. 8. 2024 od 9.00 do 11.00 hodin

V termínu od 15. 7. - 9. 8. bude sekretariát školy uzavřen.

od 26. 8. 2024 běžný provoz školy

 

 

 

GKMMC - G. K. Music Makers Collective

Autor: R. H. Wright
Zobrazeno: 792x

gkmmc-final.png (44 KB)Nový rok přinesl do Music Makers Collective několik velmi pozitivních přírůstků! Kromě nové, zatím nepojmenované kapely, ve které hraje Tereza Stonawská (2.B), a nových skladeb Die Out, vám s radostí oznamujeme, že jsme do hudební třídy zakoupili spoustu nových nástrojů a zvukové techniky, díky čemuž je už tak úžasná věc ještě lepší!

Nyní je možné, aby studenti zkoušeli bez nutnosti přinášet si vlastní nástroje, což je pro ně ještě pohodlnější. Místnost se nyní může pochlubit dvěma elektrickými kytarami, elektrickou basovou kytarou, zesilovači pro všechny tři kytary s řadou snadno ovladatelných vestavěných efektů, jednou akustickou kytarou, jednou akusticko-elektrickou kytarou, elektrickým klavírem, akustickým klavírem, syntezátorem, dvěma bicími plnými soupravami, čtyřmi novými vokálními mikrofony a také novým moderním moderním mixážním pultem, který je plně ovladatelný a každý hráč jej může bez problémů spravovat pomocí svého chytrého telefonu.

 

Měli jsme také tu čest, že nás dvakrát navštívil znalý a velkorysý Honza Pieczonka, který nás naučil používat nový mixážní pult a aranžmá, a během hodiny studenti zvládli základy. Od samého začátku se podílel na rozjezdu tohoto kolektivu a my mu moc děkujeme za jeho energii, trpělivost a působivé odborné znalosti!

 

Za současného stavu je stále ještě hodně volného času pro studenty, kteří mohou hrát v pondělí, ve středu a ve čtvrtek, a stále ještě existuje několik skupin, které se nezformovaly do plnohodnotných kapel, takže znovu oslovujeme nové členy a snažíme se je zapojit do procesu.

 

Pamatujte, že MMC není pouhým sestavením "školní kapely", ale spíše fórem pro vznik mnoha samostatně fungujících a autonomních kapel. Jejím hlavním cílem je zprostředkovat našim studentům zkušenost se svobodným muzicírováním a naučit je základům fungování v kapele a muzicírování s dalšími lidmi, se zvláštním důrazem na původní hudbu. Prvním krokem ke vstupu do kapely je najít si jednoho nebo dva kamarády, se kterými chcete jamovat, a pak mě kontaktovat kvůli dalším krokům. 

Zde je vyjádření členů k novým změnám v prostoru:

Myslíme si, že nové pomůcky jsou skvělé a usnadňují nám cestu do školy, protože je nemusíme tahat v autobuse. Nový mixážní pult je úžasný. Je jednoduchý na pochopení a má spoustu funkcí. A co je nejdůležitější, dá se snadno ovládat z mobilního telefonu. Vysvětlení od Honzy bylo krátké, jednoduché a všichni jsme ho hned pochopili. (Bára, kytaristka kapely Die Out, 1.A)

S novými nástroji do naší hudebny jsme velmi spokojeni. Předchozí kytaru jsme potřebovali vyměnit jako sůl, takže jsme rádi, že máme dvě. Taky je skvělé, že nemusíme na zkoušky nosit nic z domova, ale máme všechno na jednom místě. Nástroje jsou kvalitní, dobře se na ně hraje a pěkně zní. S naším novým mixážním pultem se manipuluje mnohem lépe než s tím předchozím. Když vejdeme do hudebny, nemusíme v podstatě nic zapojovat, ale jen se připojit k nástrojům přes mobil, což nám ulehčuje nejen čas, ale i nervy. Honza Pieczonka nám dokázal vše vysvětlit a my teď můžeme říct, že to zvládneme sami. Dokonce se v hudebně zdržel o něco déle, než musel, aby nám vše vysvětlil a ujistil se, že je vše ve správném pořádku, což velmi oceňujeme. (Tereza, kytaristka a zpěvačka, 2.B)

Těším se, až se v roce 2024 zapojíte (nebo váš syn či dcera)!

Robert Wright

Koordinátor kolektivu

mmc_1.jpg (87 KB)

mmc_2.jpg (107 KB)

mmc_3.jpg (105 KB)

mmc_4.jpg (102 KB)

mmc_5.jpg (103 KB)

mmc_6.jpg (91 KB)

mmc_7.jpg (58 KB)

mmc_8.jpg (100 KB)

mmc_9.jpg (76 KB)

mmc_10.jpg (46 KB)

Gymnázium, Karviná, příspěvková organizace
Karviná-Nové Město, Mírová 1442, 735 06
IČ: 62331795

+420 596 311 197
kancelar@gym-karvina.cz
DS: 7wwfxjx

Přípravné centrum Cambridge zkoušek
WEBdesign: Jan Swiatkowski & matuteam 2019
Ochrana osobních údajů