Virtuální prohlídka školy

Vítejte na internetových stránkách
Gymnázia Karviná

Échange – jaro v Karviné

Autor: Mgr. R. Drábová
Zobrazeno: 910x

echanges_24.jpg (30 KB)V minulém týdnu jsme mohli v prostorách naší školy i různě do Karviné slyšet francouzštinu. Na výměnný pobyt k nám přijeli naši kolegové (děti i dospělí) z lycea Sacré Coeur z francouzského města Tourcoing. Navázali tak na první fázi projektu, který je od loňského roku součástí aktivit Erasmus+, kdy naši žáci vycestovali na podzim do Francie.

Nyní svým korespondentům mohli vrátit péči a vřelé přijetí, kterých se jim tam dostalo. Celé rodiny se zapojily a připravily svým hostům milé přivítání, přívětivé prostředí a dokonalý servis.

Francouzi se opravdu nenudili. Kromě společného předem naplánovaného programu (Osvětim, Beskydy, důl Guido, Katowice, prohlídka Karviné, účast v hodinách na gymnáziu, společně plněné úkoly a soutěže) měli i ten, který jim připravili jejich čeští přátelé. A to bylo něco – únikové hry, Dolní Morava, skanzen v Rožnově, Ostrava, Malá Fatra, s kolem kolem Karviné, Rybí dům, šikmý kostel, fotbalový zápas ...a hlavně – čas strávený spolu. Večery, které patřily zábavě, konverzaci a přátelství. Přátelství lidí různých národností, které snad přetrvá.

Děkujeme všem účastníkům a jejich rodinám za obrovské nasazení a ochotu, se kterou se o naše francouzské přátele starali. Děkujeme všem kolegům a zaměstnancům školy, kteří nám pomáhali, aby vše proběhlo hladce. Děkujeme i vedení našeho gymnázia za dlouhodobou podporu tohoto projektu (již 10 let), která nám umožňuje nabídnout dětem to nejdůležitější – poznání, možnost posunout se kupředu a navázat přátelství bez hranic.

Těšíme se na další ročník!

FOTOalbum

Za realizační tým Mgr. Radka Drábová

rozlítaný špaňelský ptáček, dušená rýže, míchaný kompot ...

kapustové karbanátky s pohankou, šťouchané brambory, míchaný kompot ...
středa 12. 06.
14 °C
24.6. 2024
Závěrečná klasifikační porada
28.6. 2024
Ukončení školního vyučování...

Gymnázium, Karviná, příspěvková organizace
Karviná-Nové Město, Mírová 1442, 735 06
IČ: 62331795

+420 596 311 197
kancelar@gym-karvina.cz
DS: 7wwfxjx

Přípravné centrum Cambridge zkoušek
WEBdesign: Jan Swiatkowski & matuteam 2019
Ochrana osobních údajů