Virtuální prohlídka školy

Vítejte na internetových stránkách
Gymnázia Karviná

DÁNSKÁ VÝPRAVA NA GYMNÁZIU KARVINÁ

Autor: Mgr. M. Ledwoń
Zobrazeno: 593x

danove.jpg (61 KB)Ve dnech 18. až 25. dubna 2024 poctili naši školu návštěvou žáci a učitelé ze školy Rejsby Europæiske Efterskole na západě Dánska. Návštěva navázala na výjezd žáků a učitelů naší školy do Dánska v loňském listopadu, která byla financována z grantu Erasmus+.

Naši hosté byli ubytováni v hostitelských rodinách našich žáků, kteří je po celou dobu jejich návštěvy provázeli. Prohlédli si naše školní budovy a pozemky, navštívili se svými hostiteli řadové hodiny, zúčastnili se demonstrace první pomoci a chemických pokusů. Věnovali jsme se ukázkám dobré praxe ve výuce, hovořili jsme o ekologických řešeních pro školu a budoucnosti mladých lidí v Evropské unii. Připravili jsme pro Dány zajímavý program, jehož součástí byla také poznávací exkurze v okolí Karviné (místa poznamenaná těžbou a těžkým průmyslem), pátrací hry a sportovní vyžití. Během víkendu vzali naši žáci své dánské protějšky na rozličná místa po celém Česku od Prahy až po česko-polsko-slovenské trojmezí.

Ačkoliv pobyt Dánů v Karviné nebyl financován přímo z fondů programu Erasmus+, jsme rádi, že jsme díky akreditaci v tomto programu mohli spolupráci s Dány navázat. Jsme přesvědčeni, že vzájemné poznávání kultur touto formou a s tím spojené vzdělávací aktivity a rozvoj kompetencí jsou pro mladé lidi cestou správným směrem. Již teď připravujeme v rámci nového grantového kola Erasmu navázání spolupráce se školou v Rakousku.

FOTOalbum

rozlítaný špaňelský ptáček, dušená rýže, míchaný kompot ...

kapustové karbanátky s pohankou, šťouchané brambory, míchaný kompot ...
středa 12. 06.
14 °C
24.6. 2024
Závěrečná klasifikační porada
28.6. 2024
Ukončení školního vyučování...

Gymnázium, Karviná, příspěvková organizace
Karviná-Nové Město, Mírová 1442, 735 06
IČ: 62331795

+420 596 311 197
kancelar@gym-karvina.cz
DS: 7wwfxjx

Přípravné centrum Cambridge zkoušek
WEBdesign: Jan Swiatkowski & matuteam 2019
Ochrana osobních údajů