Virtuální prohlídka školy

Provoz sekretariátu během letních prázdnin:

1. - 12. 7. 2024 od 9.00 do 11.00 hodin

12. - 21. 8. 2024 od 9.00 do 11.00 hodin

V termínu od 15. 7. - 9. 8. bude sekretariát školy uzavřen.

od 26. 8. 2024 běžný provoz školy

Projekt ARV na magistrátě no.2

Autor: Ing. B. Valová

arv2.jpg (20 KB)Stejně jako v loňském roce jsme i letos měli možnost zapojit se do projektu ARV.  Projekt města Karviné a ČVUT – UCEEB v Praze má za cíl budování a rekonstrukci budov energeticky efektivním způsobem, to vše pod záštitou Evropské komise Horizon 2020 – Green Deal Call.

Oproti loňsku jsme letos mohli vytvořit vícečlenný tým. Do projektu jsme vybrali zástupce
kvarty – Adama Rybaříka, Emu Wawrzosovou, Jakuba Zolicha a Natálii Řuchovskou. Společně s žáky dalších karvinských škol se během roku pustili do plnění dvou úkolů.

V rámci toho prvního měli žáci na dvou budovách (Městský dům kultury a zimní stadion) vytvořit návrh na možná udržitelná opatření. Tvořili ideové návrhy samotné budovy i přilehlého okolí. Práce to byla náročná a vyžadovala schopnosti v oblasti výtvarné výchovy, grafického designu, výpočetní techniky, práce v týmu, komunikace a spoustě dalších.

Druhý úkol byl zaměřen na zpětné využití odpadu z již renovované polikliniky. Účastníci dostali plastový kryt ze světla, pro který měli vymyslet nový smysl využití. S tímto úkolem se žáci poprali skvěle – vytvořili z něj hmyzí hotel. Nejenže splnili podmínku udržitelnosti, ale zároveň propojili svou myšlenku s ekologií a přírodou. Hmyzí hotel jsme na konci roku společně s kroužkem GLOBE umístili na pozemku školu. Věříme, že jako skrýš poslouží užitečnému hmyzu a možná přinese nové nápady pro bádaní v kroužku Globe.

V celkovém umístění si žáci odnesli krásné druhé místo. Patří jim velká gratulace a obdiv, že tento náročný projekt zvládli s nadšením v rámci svých dalších aktivit.

FOTOgalerie

Přípravné centrum Cambridge zkoušek