›  PROJEKTY  › Erasmus+  ›  WASL

WE ARE STILL LEARNING

Erasmus+ je vzdělávací program Evropské unie, který formou spolupráce a mobilit podporuje profesionální
rozvoj osob, které pracují v oblasti vzdělávání, přispívají k inovaci a zvalitnění výuky či práce s mládeží.

V rámci Klíčové akce 1 (KA1) pro školní sektor mohou mateřské, základní a střední školy vysílat své pracovníky
do zahraničí s cílem jejich dalšího profesního rozvoje. Účastníci mobilit si tak zdokonalí znalosti cizích jazyků,
zvýší si povědomí o jiných kulturách a zemích, zapojí se do sítě mezinárodních kontaktů
a získají smysl pro evropské občanství a evropskou identitu.

Naše škola bude realizovat projekt WASL od září 2019 do srpna 2021.
Grant EU ve výši 26.631 € podpoří celkem 9 mobilit profesního rozvoje (staff training):

• 3 jazykové kurzy v Anglii,
  • 4 odborné kurzy v Portugalsku, Švédsku a Anglii,
  • 2 stínování (job-shadowing) na gymnáziích na Slovensku a v Německu.

Zprávy a fotografie z proběhlých mobilit naleznete v následujících příspěvcích a na Facebooku školy.

Získané zkušenosti učitelé sdílejí se svými kolegy s cílem zvyšovat kvalitu služeb, které škola poskytuje.

Z důvodu špatné zdravotní situace spojené s nákazou Covid-19, byl projekt prodloužen do 31. srpna 2022. Z důvodu bezpečnosti našich pedagogů došlo také u některých aktivit ke změně místa absolvování.

Švédsko - Stokholm

22. 9. 2019 - 28. 9. 2019

Structured Educational Visit to shools and Training

Mgr. MARCHEWKOVÁ - odborný kurz

Koncem září 2019 se Mgr. Gabriela Marchewková zúčastnila vzdělávacího kurzu ve švédském hlavním městě. V rámci KA1 programu Erasmus+ se tak mohla naše paní učitelka podívat na výuku a vybavení švédských škol různých stupňů, od mateřské školy až po školu střední. Paní Marchewková, která zodpovídá za výuku AJ na našem gymnáziu, tak mohla srovnat způsob vyučování a hodnocení ve Švédsku a u nás.

Švédský vzdělávací systém je přizpůsoben individuálním možnostem každého dítěte v rámci třídy, ve které spolupracují a každý je jako jedinec zároveň zodpovědný za svou práci a přínos pro určitou skupinu. Ve školách se dodržuje zdravý životní styl, kde se klade důraz na zdravou stravu a pohyb.

Nedílnou součástí kurzu bylo i poznání kultury a historie Švédska prostřednictvím prohlídky hlavního města, které leží na ostrůvcích a kde většinu plochy tvoří parky. Město je známé svou radnicí, kde si Jaroslav Heyrovský a Albert Einstein přebírali Nobelovu cenu. Snad každý z nás zná švédský nábytek Ikea. Můžete taky zajít do muzea skupiny ABBA, Vasa Muzea nebo Muzea Vikingů.

Kurzu se zúčastnili učitelé ze Španělska, Itálie, Kypru, Chorvatska, Německa, Sardinie a Portugalska.

Mgr. Gabriela Marchewková

OID organizace: