›  PŘEDMĚTY  ›  Francouzský jazyk

Vítáme Vás na stránkách francouzského jazyka

\"\"

 

19.09.2018

PK jazyka francouzského vás vítá

Ve školním roce 2019- 2020 pracuje předmětová komise francouzského jazyka ve skromném složení: Mgr. Radka Drábová, drabova@gym-karvina.cz   Závaznými ...

...více

Monsieur Chocolat

Těsně před Vánocemi navštívili studenti francouzštiny naší školy filmové představení v ostravské Minikinokavárně. Vybrali jsme film, který vznikl v roce 2016 a ještě nebyl uveden do naší distribuce - Monsieur Chocolat. Životopisný snímek mapuje karierní vzestup a pád prvního francouzského klauna černé barvy pleti na počátku 20. století.

Pro odlehčení a v rámci ryze vánoční atmosféry byla součástí této exkurze i návštěva tradiční francouzské restaurace AU PERE TRANQUILLE, kde studenti ochutnali úžasné typické francouzské palačinky, crème brûlée, mousse au chocolat či ratatouille. Šneky a žabí stehýnka jsme nechali napříště.

Celá akce byla takovým malým dárkem a motivací studentům, kteří po celý rok odvádějí poctivou práci při hodinách francouzštiny.

       

Milí studenti a příznivci francouzského jazyka,

stejně jako v minulých letech i letos se rozjelo další kolo výměnných pobytů našeho gymnázia s partnerskými školami ve Francii (lycée Sacré Coeur v Tourcoing) a v Polsku (lyceum Jana Sobieskeho v Jastrzebie-Zdroj). Akce, která má již několikaletou tradici, začne v dubnu, kdy u nás přivítáme naše francouzské kolegy, a skončí na přelomu září a října naším výjezdem do Francie. 

Již nyní mohou naši studenti komunikovat přes sociální sítě se svými zahraničními partnery, poznávat se a uplatňovat své jazykové a komunikační dovednosti. Doufáme, že celá akce bude mít stejně zdárný průběh i ohlas mezi studenty jako ty předchozí.

 

 

Soyez les bienvenus, la nouvelle année scolaire commence...

 

Mes chers amis, nový školní rok už je  v plném proudu, do kterého jste skočili rovnýma nohama. Doufám, že se v něm neutopíte a že vám přinese jen samá pozitiva a příjemné nejen školní zážitky.

I letošní školní rok bude náročný hlavně pro studenty posledního ročníku, kteří se budou rozhodovat nejen o svým maturitních předmětech, ale hlavně o tom, co dál. Pevně věřím, že si svou budoucí cestu zvolíte správně a že společnou prací a pílí dojdeme k vašemu prvnímu důležitému cíli a vy zakončíte studium na našem gymnáziu se ctí a vztyčenou hlavou.

Milí studenti, přeji vám všem do následujících 10 měsíců zdraví, elán, sílu a dobrou náladu, vašim rodičům pak hlavně trpělivost a pevné nervy.

Na setkání v učebně francouzského jazyka se těší

Mgr. Radka Drábová

 

 

Na podzim 2016 naši studenti již potřetí navštívili Francii v rámci výměnných pobytů Gymnázia Karviná
(Tourcoing, Lille, Opálové pobřeží,belgický Gand)
 


Nadšení na Opálovém pobřeží

Zavzpomínat na minulé a naladit se na další ročníky můžete ve fotogalerii

 

Vyučující

Mgr. Radka Drábová
   radka.drabova@gym-karvina.cz

Gymnázium, Karviná, příspěvková organizace
Karviná-Nové Město, Mírová 1442, 735 06
IČ: 62331795

+420 596 311 197
kancelar@gym-karvina.cz
DS: 7wwfxjx

WEBdesign: Jan Swiatkowski & matuteam 2019
Ochrana osobních údajů