›  PŘEDMĚTY  › Matematika  ›  2020 - 2021

Internetová matematická olympiáda týmů

Autor: Iva Vrbová

24. listopadu 2020 naši žáci popáté v soutěži s kapitánem Jakubem

Třináctý ročník soutěže byl stejně jako spousta jiných věcí poznamenán pandemií nemoci covid-19. Až na sourozenecké duo nemohli naši soutěžící sdílet společné prostory. Veškerá komunikace probíhala na dálku, což komplikovalo kooperaci soutěžících. Významnou roli sehrála sluchátka a grafické tablety zapůjčené od učitelů. „Tablety nám byly velkou pomocí, ale řešit příklady v jedné třídě by bylo přece jen lepší.“, poznamenal kapitán týmu Jakub.
Do Internetové matematické olympiády, kterou zaštiťuje každoročně Fakulta strojního inženýrství VUT v Brně, se v letošním roce přihlásilo celkem 118 sedmičlenných družstev. Soutěžící měli dvě hodiny na řešení deseti náročných úloh.
Naši školu zastoupili Jakub Charvot, Adam Gabzdyl (8.X), Denis Ston (4.A), Jiří Szotkowski (4.B), Vít Langer (3.A), Jana Charvotová (6.X) a Jakub Seriš (2.B).
Jsem ráda, že se stále najdou nadšenci, kteří mají chuť dělat věci navíc. Věřím, že letošním rokem tato matematická tradice nekončí a že i po odchodu současných maturantů se najdou další zájemci, kteří budou odhodláni čelit záludným příkladům. Třeba je naláká poznámka Vítka: „Jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit, byla to sranda!“
Náš tým odeslal cekem 5 vyřešených úloh.

ma_tymy.png (87 KB)

Všem jmenovaným děkujeme za reprezentaci školy!

Mgr. Iva Vrbová za PK matematiky