›  ŠKOLA  › Třídy  ›  Kvinta A

Vítejte na webových stránkách septimy

Jak se peče v našem kraji

Autor: Radka Drábová

Jak se peče v našem krajiDne 3.5. navštívili žáci tercie pekárny Semag v Havířově, kde strávili náročné, ale příjemné dopoledne ve společnosti paní inženýrky Daniely Hučínové.

Tato velmi sympatická a milá dáma nás provedla všemi provozy, všechno nám ukázala, vysvětlila, předvedla. Mohli jsme si vyzkoušet pletení vánoček, ochutnat rohlík, který právě vyjel z pece, ručně připravované cukrovinky či čerstvý chléb z ošatky. Nakonec jsme ještě dostali i výslužku domů.

Pro děti to byl zcela nový zážitek, navíc voňavý a velmi chutný. Viděly také, co to stojí práce a energie, něž se vyrobí obyčejný kousek pečiva, který si každý den dávají na svačinu.

Velké poděkování patří pekárnám Semag, které nám tuto návštěvu umožnily, jmenovitě právě paní Hučínové. Bylo krásné vidět a poslouchat někoho, kdo má svou práci rád a dělá ji s láskou. V době, kdy je hlad po lokálních výrobcích, víme, že máme naši pekárnu vlastně za rohem.

FOTOalbum

Kvarta