Mezinárodní, celostátní. krajská a oblastní kola
ROK 2008
mezinárodní soutěž- LIDÉ LIDEM (utrpení vězňů v koncentračních táborech) -TYCHY-POLSKO
1. místo: Daniela Pietraszová, 2.C
3. místo: Eliška Szewieczková, I.A
krajské kolo-AKTIVNÍ STÁŘÍ (plakát)- OSTRAVA
1., 2. a 3. místo za kolektivní práce, 2.ročníky
městské kolo- ŽIJÍ MEZI NÁMI (rasová problematika)-KARVINÁ
1. místo: Hana Husovská, I.A
2. místo: Tereza Cichá, I.A
krajské kolo-SETKÁNÍ S VODOU(ekologická tematika)- PRAHA - Černínský palác-
Ministerstvo zahraničních věcí
-
1. místo: Žaneta Gawlasová, II.A
městské kolo-LEGENDY A BÁJE NAŠEHO REGIONU – KARVINÁ
ocenění- Tereza Cichá, I.A
národní kolo- SVĚT OČIMA DĚTÍ (nebezpečí internetu)- PRAHA
ocenění- Eliška Szewieczková, I.A
krajské kolo- EVROPA VE ŠKOLE (porozumění mezi národy)-PRAHA
1. místo: Daniela Pietraszová
2. místo: Klára Czyžová, V.A
národní kolo-PLANETA ZEMĚ (ekologická tematika)-PRAHA
1. místo: Eliška Szewieczková, I.A
2. místo: Eva Gawlasová, I.A
3. místo: Daniela Pietraszová, 2.C
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2009
mezinárodní kolo - LUDZIE LUDZIOM "(utrpení vězňů v koncentračních táborech)- TYCHY, POLSKO
1. místo : Daniela Pietraszová (3.C)
2. místo: Klára Czyžová (VI.A)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
národní kolo- CO PRO VÁS ZNAMENÁ EVROPA BEZ HRANIC- (Evropská unie) - PRAHA
2. místo : Daniela Pietraszová ( 3.C )
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
národní kolo - PLANETA ZEMĚ- ( KEV - ekologická tematika) - PRAHA
1. místo : Kateřina Majcíková ( II.A )
2. místo : Daniela Pietraszová ( 3.C )
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
krajské kolo - MALOVANÁ PÍSNIČKA - OSTRAVA
1. místo - Tereza Cichá ( II.A )
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
mezinárodní soutěž - KRÁSNÁ JAKO KVÍTKA JE TA NAŠE ZEMĚ (kresba a grafika) - HAVÍŘOV
Cena primátora města Havířov - Eva Gawlasová (III.A)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2010
národní soutěž - Můj kousek Země (archeologické tematika)- PRAHA
2. místo - Kristýna Kovačíková (VI.A)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
regionální soutěž.LIDÉ NAŠEHO MĚSTA (národnostní tematika)- KARVINÁ
1. místo - Tereza Cichá (tercie A)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
mezinárodní soutěž LUDZIE LUDZIOM ZGOTOVALI TEN LOS (tematika holokaustu) - TYCHY-
POLSKO
2.místo - Tereza Šutorková (sexta A)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
regionální soutěž MALUJEME EVROPĚ (propagace Těšínska) - ORLOVÁ
1.místo - Eva Gawlasová (tercie A)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
národní kolo Můj kousek Země (ekologická tematika) - PRAHA- Obecní dům
2. místo- Jakub Dvořák (VI.A)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
národní kolo Můj nejmilejší autobus (dopravní tematika) -
1. místo v I. kategorii - Hana Husovská
1. místo v II. kategorii - Eva Gawlasová
1. místo v III. kategorii - Barbora Mechúrová
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
městské kolo-Knihovna bez hranic- Karviná
1.místo (prostorový model knihovny) - Pavla Binarová
Tereza Videnková
Tereza Bucharová (tercie A)
1.místa (návrhy záložek do knihy) - René Giňa (prima A)
Aneta Nováková (sekunda A)
Barbora Wybitulová
Marie Šmýrová
Julie Golasowská (tercie A)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo - Šťastné stáří očima dětí - Praha - Obecní dům
1.místo - Eva Gawlasová (kvarta A)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo - Poznej českou kvalitu - Praha - Hotel Jalta -
1.místo - Eva Gawlasová (kvarta A)
cena- jízdní kolo v hodnotě 9500 Kč
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo - Mladý umělec - Z jiných světů přiletěl jsem k vám - Vsetín
2. místo - Eva Husovská (sekunda A)
3. místo - Barbora Škrabalová (sekunda A)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2011
mezinárodní soutěž - Ludzie ludziom zgotovali ten los - Polsko - Tychy
ocenění - Eva Gawlasová (kvarta A)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo - Dobrovolníci mění svět (kolektivní práce) - Praha
cena - 3-denní letecký zájezd do Bruselu
1. místo - Eva Gawlasová, Markéta Huťková, Hana Husovská a Tereza Cichá ( kvarta A)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo - LES (ekologická tematika) - Praha - Ministerstvo zahraničních věcí
1. místo - Jakub Michalička (prima A)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo - EKOPLAKÁT - Trianon EU - Český Těšín
1. místo - Hana Husovská (IV.A)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo - Voda štětcem a básní - Brno
mimořádná cena generálního ředtele Povodí Moravy - Eliška Szewieczková (IV.A)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
mezinárodní soutěž - LIDICE 2011 (39.ročník)
čestné uznání - Barbora Mechúrová (V.A)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
okresní kolo - POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ (Karviná)
1. místo - Hana Husovská (kvinta A)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo - NÁKLADNÍ DOPRAVA NA POVRCHU A POD POVRCHEM (Ostrava)
1. místo - Eva Gawlasová (kvinta A)
udělena cena generálního ředitele mezinárodního festivalu TECHNÉ OSTRAVA 20011
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2012
okresní kolo - GRAFFITI (Karviná)
1. místo - Eliška Szewieczková, Eva Gawlasová (kvinta A)
2. místo - Adrián Szabó ( 3.A )
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
oblastní kolo - VČELY PRO ŽIVOT (Frýdek -Místek)
1. místo (I. kat.) - Eva Husovská (tercie A)
1. místo (II.kat.) - Markéta Huťková (kvinta A)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo - SVĚT KOLEM NÁS (Můj svět fantazie)
3. místo - Daniel Sniežek (sekunda A)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo - STROJ ČASU -
mimořádné ocenění za nejlepší práci - Tereza Gebauerová (kvarta A)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
mezinárodní soutěž- LUDZIE LUDZIOM ZGOTOVALI TEN LOS
(utrpení vězňů v koncentračních táborech) -TYCHY, POLSKO
ocenění - Tereza Cichá (kvinta A)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
mezinárodní soutěž- NÁVRH NA PANEL 10m x 2,5m pro vstup do ZOO SCHONBRUNN
ve VÍDNI
mimiřádná cena poroty- kolektiv výtvarníků z 1.B
reprezentace díla na výstavě ve Vídni - kolektiv výtvarníků z kvinty A
reprezentace díla na výstavě ve Vídni - kolektiv výtvarníků z kvarty A
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo- JAK SE DĚLÁ LÁSKA - Muzeum Komenského v Přerově
2. místo - Kateřina Dvorská (sekunda A)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo - MÁME RÁDI PŘÍRODU - Hnutí Brontosaurus (BRNO)
3. místo - Markéta Huťková a Eva Gawlasová (kvinta A)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo - UDRŽITELNÁ ENERGIE PRO VŠECHNY - Ministerstvo zahraničních věcí - (Černínský palác)
2. místo - Jana Tancjurová (2.B)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
městské kolo-NEJHEZČÍ VČELÍ DOMEČEK-Český svaz včelařů v Karviné
1. místo - Kateřina Dvorská (sekunda A)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo - SVĚT OČIMA DĚTÍ - Ministerstvo obrany České republiky - PRAHA
2. místo - Barbora Škrabalová (sekunda A)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
krajské kolo - MALOVANÁ PÍSNIČKA - Dům dětí a mládeže- OSTRAVA-PORUBA
2. místo - Barbora Wybitulová (tercie A)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2013
celostátní kolo - Můj kousek Země - Díra do světa (ekologická tematika)
Ministerstvo životního prostředí a Česká geologická služba- PRAHA
2. místo - Markéta Huťková (kvinta A)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo - ŠŤASTNÉ STÁŘÍ OČIMA DĚTÍ - Ministerstvo práce a sociálních věcí- PRAHA
ocenění - Tereeza Videnková (kvarta A)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
mezinárodní soutěž - KRÁSNÁ JAKO KVÍTKA - Až budu velký - HAVÍŘOV
ocenění - Jakub Michalička (tercie A)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
mezinárodní soutěž - LUDZIE LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS
(tematika utrpení vězňů v koncentračních táborech)- TYCHY-
POLSKO
ocenění - Sandra Papavasilevská (sexta A)
Eliška Szewieczková (sexta A)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní soutěž - CO JE ŠTĚSTÍ- MUŠKA JENOM ZLATÁ? - VSETÍN
2. místo - Anežka Wawreczková (sekunda A)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní soutěž FRANKOFONIE (Ministerstvo zahraničních věcí) - PRAHA
3. místo - Natálie Nowaková (tercie A)
Kateřina Svobodová (tercie A)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
okresní kolo- GRAFFITI - (ekologická tematika) - KARVINÁ
1. místo - Adrián Szabó ( 3.A)
2. místo - Karolína Owczarzová , Milan Švancara, Daniel Meisner (2.B)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
krajské kolo - POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ - Praha
1. místo - Eva Gawlasová (VI.A)
2. místo - Sandra Papavasilevská (VI.A)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo - POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ -Litoměřice
3. místo - Eva Gawlasová (VI.A)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo VODA PRO ŽIVOT (ekologická tematika)- Ministerstvo zahraničních věcí v Praze
3. místo- Sandra Papavasilevská (VI.A)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo ŠŤASTNÉ STÁŘÍ OČIMA DĚTÍ - Praha -Emauzy ( MŠMT)
1. místo - Karolína Slaninová ( prima A)
3. místo v internetovém veřejném hlasování
výhra : 5000 Kč pro školu, z toho 2000 Kč na dar pro výherkyni
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo - STRAŠIDLA ZE MLÝNA - Praha -Valdštejnské náměstí
(pod záštitou České komise UNESCO)
1. místo - Sofia Michailidu ( prima A)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo - ŽIVOT POD HLADINOU - Turnov
1. místo - Jakub Michalička (kvarta A)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2014
mezinárodní soutěž - LUDZIE LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS - Tychy. Polsko
mezinárodní ocenění- Lucie Blínová (2.C)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo - NAMALUJ MI KAPKU VODY - Praha - Francouzský institut
1. místo - Jakub Michalička (kvarta A)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
mezinárodní ocenění - EUROSKOLA - plakát pro volby do Evropského parlamentu -
STRASBOURG - Francie
skupinová práce
odměna - 2-denní zájezd do Evropského parlamentu v Strasbourgu pro 24 studentů financovaného z fondů EU
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo - 3001 - PŘÍBĚH PLANETY ( v rámci mezinárodního knižního festivalu) - PRAHA
1. místo - Jakub Michalička (kvarta A)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2015
okresní kolo - GRAFFITI - Karviná
1. místo - Richard Kubiena ( sexta A)
2. místo - Matěj Višňa a Ladislav Burián (2.C)
........................................................................................................................................................
celostátní kolo - NEŽIVÁ PŘÍRODA V NAŠEM KRAJI- Praha - Ministerstvo zahraníčních věcí - Černínský palác
1. místo - Adéla Schwarzová (prima A)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo - DOMÁCÍ MAZLÍČCI - Kladno
2. místo - Anežka Wawreczková ( tercie A)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
oblastní kolo - DON QUIJIOTE - Ostrava
1. místo - Lucie Blínová (2.C)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo - JIČÍN-MĚSTO POHÁDEK
1. místo - Anežka Wawreczková (tercie A)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
mezinárodní kolo - EKOPLAKÁT- Český Těšín
1. místo Jakub Michalička (kvinta A
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
mezinárodní ocenění - EUROSKOLA - selfie pro volby do Evropského parlamentu -
STRASBOURG - Francie
skupinová práce výtvarníků z 2.C
odměna - 2-denní zájezd do Evropského parlamentu v Strasbourgu pro 24 studentů financovaného z fondů EU
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo CENA DĚTSKÉ KRESBY BARBARY PETCHENIK ( umělecko -kartografická soutěž)
1. místo - Klára Rončková (1.A) a Jakub Michalička (kvinta A)
3. místo - Lucie Blínová, Klára Tkáčová a Ilona Ruščáková (3.C)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2016
mezinárodní soutěž- LUDZIE LUDZIOM ZGOTOVALI TEN LOS
(utrpení vězňů v koncentračních táborech) -TYCHY, POLSKO)
ocenění - Klára Rončková (1.A)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo - MANDALA DĚTEM, BRNO
ocenění - Jakub Michalička, Zuzana Konečná (sexta A)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo - JARNÍ ZVYKY OČIMA DĚTÍ, PŘEROV
3. místo - Karolína Slaninová ( tercie A)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo - ZAHRADNÍ ARCHITEKTURA v průběhu staletí, PRAHA,
( Ministerstvo zahraničních věcí, Černínský palác )
1. místo - Klára Rončková (1.A),
2. místo - Jakub Hodulík (1.B)
2. místo- Jakub Michalička (sexta A)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
krajské kolo - MAKEDO - ekologická soutěž - tvorba soch z kartónů a dílků Makedo-
AVION SHOPPING PARK OSTRAVA
4. místo - VOJTĚCH PETRUŇA, VOJTÉCH WAWRECZKA (septima A)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo INDIÁNI A JEJICH TRADICE, Suchdol nad Odrou, WESTERN KLUB
1. místo - Eliška Slaninová ( prima A )
ocenění - Anežka Wawreczková (kvarta A ), Aneta Životská ( prima A )
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo - ŠŤASTNÉ STÁŘÍ - PRAHA - Emauzy
1. místo- Karolína Slaninová (tercie A)
a 2. místo v internetovém veřejném hlasování
výhra : 5000 Kč pro školu, z toho 2000 Kč na dar pro výherkyni
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
mezinárodní soutěž- LUDZIE LUDZIOM ZGOTOVALI TEN LOS
(utrpení vězňů v koncentračních táborech) -TYCHY, POLSKO)
ocenění - Jakub Hodulík (2.B)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo- Namaluj obraz- Praha
1. místo - Karolína Slaninová (kvinta A)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Krajské ocenění - certifikát NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ ŽÁK STŘEDNÍCH ŠKOL
V MORAVSKOSLEZSKÉM KRAJI
Jakub Michalička (septima A)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2017
celostátní kolo- STOPY KARLA IV - Černínský palác PRAHA
3. místo - Jakub Hodulík (1.B)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
mezinárodní soutěž- KAREL IV. OČIMA DĚTÍ - Národní pedagogické muzeum PRAHA
1. místo v V. kategorii - JAKUB MICHALIČKA (septima A)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní soutěž- ŠŤASTNÉ STÁŘÍ OČIMA DĚTÍ- klášter Emauzy PRAHA
3. místo- Sofia Michailidu (kvarta A) , -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
¨mezinárodní soutěž - KLADENSKÁ VEVERKA (ekologická tematika) - KLADNO
1. místo - Jakub Hodulík (3.B)
---------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
mezinárodní soutěž- LUDZIE LUDZIOM ZGOTOVALI TEN LOS
(utrpení vězňů v koncentračních táborech) -TYCHY, POLSKO)
1. místo - Karolína Slaninová (kvinta A)
2. místo - Jakub Hodulík (3.B)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo - WE LOVE MAPS - MILUJEME MAPY -soutěž Barbary Petchenik-OLOMOUC
1. místo - Karolína Slaninová (kvinta A)
POSTUP DO MEZINÁRODNÍHO KOLA
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ocenění- městské kolo - DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY POMÁHAJÍ- BESIP, Karviná
Barbor Walková (sekunda A)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo- PROPAGUJEME TURISTIKU V REGIONECH ČECH, MORAVY A SLEZSKA
PRAHA- Černínský palác
2. místo- Karolína Slaninová (kvinta A)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
okresní kolo- GRAFFITI- REKULTIVACE, Karviná
2. místo- Teereza Kalniková, Adam Dřímal (kvarta A)
3. místo- Lucie Vojkůvková, Filip Vosáhlo (kvarta A)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2018
mezinárodní kolo- LUDZIE LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS - Tychy - POLSKO
ocenění I.stupně -Karolína Slaninová (sexta A)
ocenění III.stupně - Barbora Walková (tercie A)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo pod záštitou UNESCO a c KEV - LÍPA - NÁRODNÍ STROM (100. výročí založení Československa)- PRAHA
1. místo - Karolína Slaninová (sexta A)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo - ŹIVOT V PŘÍRODĚ- "Hmyzí hotel" - SUCHDOL NAD ODROU
1. místo- Aneta Životská (kvarta A)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
mezinárodní kolo - KRÁSNÁ JAKO KVÍTKA..."Jízda králů" - HAVÍŘOV
diplom za účast ( práce vybrána na výstavu a do katalogu)
Barbora Walková (tercie A)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
polsko- česká výtvarná soutěž - ZIWIOLAKI - ŽIVLY- Katowice
1, místo - Eliška Slaninová ( kvarta A)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 2019
mezinárodní kolo- LUDZIE LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS - Tychy - POLSKO
ocenění I.stupně -Karolína Slaninová (septima A)
oceněníII.stupně - Martin Filipiak (2.B)
Sylva Friedlová (2.B)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
krajské kolo - POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ
1. místo - Karolína Slaninová (septima A)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo pod záštitou UNESCO a c KEV - Chemie škodí nebo pomáhá? - PRAHA
2. místo - Barbora Walková ( kvarta A)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celostátní kolo - KELÍMEK ŠTĚSTÍ A RADOSTI - firma Delikomat
postup do finále mezi 10 nejlepších návrhů . Aneta Životská ( kvinta A)
- Tereza Dobrá ( 1.A)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Odkazy na proběhlé akce:
Gymnázium, Karviná, příspěvková organizace
Karviná-Nové Město, Mírová 1442, 735 06
IČ: 62331795
+420 596 311 197
kancelar@gym-karvina.cz
DS: 7wwfxjx