Výměnné pobyty Gymnázia Karviná – šestý ročník!

Autor: Mgr. R. Drábová

Po roce jsme opět navštívili naše staré známé ve francouzském městě Tourcoing na severu země.

Jako vždy jsme zde strávili týden až po okraj naplněný aktivitami různého druhu – cestovali jsme (Brusel, Paříž, Lille), učili se ve škole, soutěžili, zpívali, ale hlavně jsme mluvili cizími jazyky. Komunikovali jsme s našimi přáteli z Francie i polského města Jastrzebie-Zdroj, s učiteli na lyceu Sacré Coeur, s rodiči v hostitelských rodinách. Naučili jsme se vyřídit si své záležitosti v angličtině či francouzštině, říct si o to, co potřebujeme nebo chceme, zjistit si potřebné informace, komunikovat, bavit se, existovat sami v cizí zemi, spoléhat se sami na sebe. A to je to nejcennější, co si společně s novými přátelstvími odnášíme do života. Zkušenosti a zážitky.

Šestý ročník výměnných pobytů je nenávratně pryč. Ale už se pomalu rozjíždí ročník sedmý! Nový program, nová dobrodružství, noví mladí lidé. Pro žáky gymnázia Karviná chystáme opět cestu za hranice všedních dní.

Srdečně zveme do naší fotogalerie

...
21.4. 2020
Klasifikační porada a třídní schůzky