Virtuální prohlídka školy

Vítejte na internetových stránkách
Gymnázia Karviná

Ohlédnutí za ukončeným projektem ENWOTAL

Autor: Mgr. I. Vrbová
Zobrazeno: 794x

logo-maskot.png (33 KB)Gymnázium Karviná je od roku 2016 zapojeno do programu Erasmus+. Podařilo se nám realizovat několik projektů a rádi bychom se o naše úspěchy s vámi podělili.

Nejprve se účast naší školy v programu Erasmus+ týkala mezinárodní spolupráce žáků. V rámci zdárně ukončených projektů YOGIES a NO STEREOTYPES! mělo přibližně 30 žáků naší školy možnost seznámit se s přáteli z jiných členských či přidružených zemí EU a nakonec i vycestovat.

Vedle projektů zaměřených na žáky máme projekty určené také pro zaměstnance školy. Ty se zaměřují na jazykové či metodické kurzy a stínování (učitel sleduje práci svého kolegy ve škole v zahraničí). Všechny naše kroky jsou v souladu se Strategií vzdělávací politiky ČR do roku 2030+ a Evropským plánem rozvoje školy. První projekt určený pro zaměstnance nesl název WASL - We are still learning - Stále se učíme. Přestože probíhal v době pandemie, podařilo se ho zdárně ukončit. Dosud největším projektem, co se objemu uskutečněných mobilit týče, je však ENWOTAL - Exploring New Ways of Teaching and Learning - Objevujeme nové způsoby učení (se). Uzavřeli jsme ho v lednu letošního roku. Finanční grant EU podpořil celkem 30 mobilit. Za 18 měsíců mělo možnost sebevzdělávání 18 našich zaměstnanců. Všichni účastníci svou zkušenost hodnotí pozitivně a jsou otevřeni dalším aktivitám.

V rámci projektu ENWOTAL se nám podařilo proměnit klima školy, inovovali jsme školní vzdělávací program, který reflektuje změny ve společnosti a umožňuje upravit metody výuky v souladu s výzvami společnosti ve 21. století. Zavedli jsme inovativní předměty integrující různé předměty (MAPA a Textový editor), vytvořili nabídku přírodovědných seminářů, které reflektují potřeby mladých lidí. Dále jsme upravili rozvrh školy tak, že umožňuje větší diferenciaci - práci s menšími skupinami žáků. Navázali jsme spolupráci s univerzitami Liberec a Ostrava. Využíváme nové metody a digitální technologie. Navázali jsme spolupráci  mj. se slovenskou školou v Bratislavě ale i dalšími subjekty ve vzdělávání. Na škole vznikla skupina učitelů, která iniciovala vznik tzv. otevřených hodin - možnost náslechů. 

Zhlédněte prezentaci projektu

Avšak my nekončíme. Koordinační tým nabyl cenné zkušenosti spjaté s agendou programu Erasmus+, což dokládá také fakt, že Gymnázium Karviná obdrželo na začátku roku 2023 akreditaci, která je platná až do roku 2027. Již v prvním období jsme umožnili vycestovat na krátkodobou skupinovou mobilitu 45 žákům, a to do Dánska a Francie. V příštím školním roce plánujeme výměnný pobyt se školou v Rakousku a Rumunsku.

enwotal_big.png (1.01 MB)

rozlítaný špaňelský ptáček, dušená rýže, míchaný kompot ...

kapustové karbanátky s pohankou, šťouchané brambory, míchaný kompot ...
středa 12. 06.
14 °C
24.6. 2024
Závěrečná klasifikační porada
28.6. 2024
Ukončení školního vyučování...

Gymnázium, Karviná, příspěvková organizace
Karviná-Nové Město, Mírová 1442, 735 06
IČ: 62331795

+420 596 311 197
kancelar@gym-karvina.cz
DS: 7wwfxjx

Přípravné centrum Cambridge zkoušek
WEBdesign: Jan Swiatkowski & matuteam 2019
Ochrana osobních údajů