Virtuální prohlídka školy

Vítejte na internetových stránkách
Gymnázia Karviná

Žáci učili žáky

Zobrazeno: 1124x

zaci_uci_zaky.jpg (92 KB)Každoročně si v měsíci březnu připomínáme Den učitelů, který slavíme při příležitosti výročí narození Jana Ámose Komenského. Den učitelů byl vyhlášen československou vládou v roce 1955 jako morální ocenění pedagogů a od počátku byl spojen s vyznamenáváním zasloužilých učitelů. V tento den se také vyhlašují výsledky ankety Zlatý Ámos.

U příležitosti tohoto svátku na naší škole proběhl týden vrstevnického učení s názvem Žáci učí žáky.

Vrstevnické vyučování je založeno na tom, že jednotliví žáci či skupina žáků dočasně přejímají v kolektivu vrstevníků pedagogickou roli a provádějí své spolužáky procesem osvojování učiva a klíčových kompetencí. Formy takové výuky mohou být různě variovány, pokud je zachován vrstevnický princip vyučování.

Aktuálním společenským tématem je proměna učitelského povolání. Učitel by se měl stávat žákovi nejen mentorem, ale také partnerem a průvodcem. Na naší škole spolupráci mezi učitelem a žákem vítáme a podporujeme. Učitel a žák mají společnou cestu i cíl, a to poznání světa. Z těchto důvodů jsme našim žákům alespoň na chvíli nabídli roli učitelů.

Na základě učitelských i žákovských ohlasů lze celou akci považovat za zdařilou a s podobnými aktivitami, které korespondují se současnými trendy učení, se na naší škole budeme zcela jistě setkávat i v budoucnu.

rozlítaný špaňelský ptáček, dušená rýže, míchaný kompot ...

kapustové karbanátky s pohankou, šťouchané brambory, míchaný kompot ...
středa 12. 06.
14 °C
24.6. 2024
Závěrečná klasifikační porada
28.6. 2024
Ukončení školního vyučování...

Gymnázium, Karviná, příspěvková organizace
Karviná-Nové Město, Mírová 1442, 735 06
IČ: 62331795

+420 596 311 197
kancelar@gym-karvina.cz
DS: 7wwfxjx

Přípravné centrum Cambridge zkoušek
WEBdesign: Jan Swiatkowski & matuteam 2019
Ochrana osobních údajů