Virtuální prohlídka školy

Vítejte na internetových stránkách
Gymnázia Karviná

Karvinští Gloubáci na Badatelské konferenci v Mělníku

Autor: Mgr. M. Brzóska
Zobrazeno: 836x

globaci_mini.jpg (26 KB)Členové našeho environmentálního kroužku GLOBE ve složení Veronika Bielská, Tereza Kaňková, Ema Krutinová, Petra Siostrzonková a Maribel Soares se 22. dubna zúčastnili tradiční mezinárodní Badatelské konference, která se letos konala na Gymnáziu Jana Palacha v Mělníku. Tato akce byla vyvrcholením celoročního úsilí a práce na jejich environmentálních projektech. Na konferenci se setkali se svými kolegy zapojenými do programu GLOBE nejen z Česka, ale také z Makedonie, Slovinska, Irska nebo z Ukrajiny.  Karvinští Gloubáci zde prezentovali hned dva své projekty.

První projekt se týkal monitoringu kvality vody v potoce Mlýnka, kde žáci sledovali změny fyzikálních a chemických vlastností vody v závislosti na měnícím se městském prostředí během různých ročních období. Druhý projekt se zaměřil na analýzu vzorků půdy na několika stanovištích ve městě Karviná i v jeho okolí. V rámci tohoto projektu také zjišťovali, jak spolu souvisí teplota půdy a teplota vzduchu v průběhu roku. Na tomto druhém projektu pracovali naši Gloubáci spolu se svými kolegy ze SPŠ Karviná a společně jej také prezentovali.

V rámci této akce náš GLOBE tým navštívil také CHKO Kokořínsko-Máchův kraj. Žáci zde měli možnost pozorovat erozní činnost vody v pískovcových skalách a také změnu vegetace v závislosti na charakteru využití krajiny. Všem účastníkům děkujeme za jejich dlouhodobé úsilí při práci na projektech a také za vzornou reprezentaci naší školy.

FOTOalbum

globaci.jpg (170 KB)

rozlítaný špaňelský ptáček, dušená rýže, míchaný kompot ...

kapustové karbanátky s pohankou, šťouchané brambory, míchaný kompot ...
středa 12. 06.
14 °C
24.6. 2024
Závěrečná klasifikační porada
28.6. 2024
Ukončení školního vyučování...

Gymnázium, Karviná, příspěvková organizace
Karviná-Nové Město, Mírová 1442, 735 06
IČ: 62331795

+420 596 311 197
kancelar@gym-karvina.cz
DS: 7wwfxjx

Přípravné centrum Cambridge zkoušek
WEBdesign: Jan Swiatkowski & matuteam 2019
Ochrana osobních údajů