›  PŘEDMĚTY  › Anglický jazyk  ›  Mgr. Sikorová

WELCOME to my section of English!

PROJEKT PRO MATURANTY

Autor: D. Sikorová

A two-day project in cooperation with a Polish grammar school - NEWS, PHOTOS.

Milovníci angličtiny z řad našich maturantů se ve čtvrtek 26.1.2012 zúčastnili projektového dne zaměřeného na výměnu zkušeností při skládání státní ústní maturitní zkoušky z anglického jazyka na střední škole Powstańców Słaskich v polské Wodzisławi.

Po nástrahách polské železnice a lehkém promrznutí v samotném úvodu cesty nás polští maturanti a učitelé vzápětí zahřáli svým vřelým přivítáním a „herbatkou“. Prvotní seznamovací aktivity vystřídaly různé konverzační úlohy a dialogy na běžná témata. Následné testy reálií a gramatiky prokázaly jednak vzájemnou ochotu studentů rozlišných kultur neustále spolupracovat, tak podobné znalosti obou stran v těchto oblastech. Odpolední procházka městem a znalostní kvíz o pamětihodnostech a osobnostech města a okolí byly příjemným zpestřením náročného, avšak úžasného dne, jež byl završen nácvikem společného irského tance.

Przyjaciele dziekujemy.            Thank you, friends.

Na polské maturanty a jejich učitele se můžeme těšit na naší škole v úterý 14.2.2012. Věřme, že také jim se bude u nás líbit a společně s našimi studenty 4. ročníků nahlédnou do zákulisí české státní ústní maturitní zkoušky z anglického jazyka.