›  PŘEDMĚTY  ›  Německý jazyk

Vítáme Vás na stránkách německého jazyka

\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"


Natürlicher Verstand kann fast jeden Grad von Bildung ersetzen, aber keine Bildung den natürlichen Verstand.

Arthur Schopenhauer

21.03.2017

Šárka Nakládalová im LandesECHO

Unsere liebe Deutschlehrerin Šárka Nakládalová ist schon seit Jahren eine sehr engagierte Deutschlehrerin an unserem Gymnasium. Ende Januar bei dem Tag der offenen Tür hat sie den Besuchern das Fremdsprachenprogramm der Schule vorgestellt. Sie hat dabei die Bedeutung der deutschen Sprache hervorgehoben.Von diesem Ereignis hat auch die Zeitschrift der Deutschen in der Tschechischen Republik (LandesECHO) auf ihren Seiten geschrieben.

                                                                                                                       Miloš Kučera  

14.02.2017

Dne 10.2.2017 se naši studenti Barbora Bláhová, Kateřina  Valečková z kvinty A a Martin Tuháček z 3.B zúčastnili soutěže ve čtení německého textu, kterou organizovala katedra germanistiky Slezské univerzity v Opavě. Na akci se sešlo 40 zástupců několika středních odborných škol a gymnázií Moravskoslezského kraje. Naši studenti podali výborné výkony a Kateřina Valečková obsadila 1. místo.

Gratulujeme!

09.02.2017

Okresní kolo olympiády v jazyce německém

8. února 2017 se konalo v Havířově (Gymnázium, ul. Studentská) okresní kolo  olympiády v jazyce německém. Oba vítězové našeho školního kola dosáhli ve svých kategoriích velmi pěkných výsledků. Pavel Horký (kvarta) se umístil ve své kategorii II.B na druhém místě.  Johana Ledvoňová (kvarta) v kategorii III. A obsadila 4. místo.

Oběma studentům blahopřejeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy.  

12.01.2017

Soutěže v německém jazyce

Ve dnech 11. a 12. ledna 2017 proběhlo školní kolo olympiády v německém jazyce v kategoriích III.A a II.B. V kategorii III.A byla nejúspěšnější Johana Ledvoňová ze sexty, druhý byl Martin Tuháček ze 3.B  a cenu za třetí místo získala Eliška Szalbotová ze třídy 3.A.

Vítězem kategorie III.A se stal Pavel Horký. Na druhém místě se umístila Lucie Vojkůvková a třetí místo obsadil Tomáš Grycz (všichni z kvarty).

Vítězové obou kategorií postupují do okresního kola, které se koná 8. února 2017 v Havířově.

Blahopřejeme! 

15.09.2016                                                      

                                    Poznávací exkurze do Švýcarska

Ve dnech 4 - 9.9.2016 se naši studenti zúčastnili tradičního poznávacího zájezdu do Švýcarska.

Navštívili spoustu nádherných měst a míst, např. Kostnici, Rýnské vodopády, Bern, Luzern, Ženevu, hrad Chillon na břehu Ženevského jezera, přejeli i do Francie - do Chamonix, odkud někteří vyjeli lanovkou do výšky 3 842 metrů na Aiguille du Midi .Zpestřením zájezdu byla návštěva čokoládovny v Brocu spojená s ochutnávkou sladké dobroty. Díky krásnému počasí si studenti mohli vychutnat úchvatné pohledy na alpské velikány Jungfrau, Mönch a Eiger.

Na zpáteční cestě se podívali i do lichtenštejnského Vaduzu.

Co ještě bylo k vidění, zjistíte, když navštívíte naši fotogalerii.

 

 

 

10.06.2016

                                                                   Divadlo v němčině!
Dne 10.6.2016 se zúčastnili studenti třetího ročníku a septimy německého divadelního představení hry Maxe Frische Andorra, kterou nastudovali studenti katedry germanistiky na Ostravské univerzitě. V hlavní roli se představil náš absolvent Jan Kyjonka. Naši germanisté byli nadšeni nejen hereckými výkony, ale i tím, že celému ději hry porozuměli. Těšíme se na příští setkání na katedře germanistiky OU.

14.03.2016

                           Němčináři byli úspěšní i v krajském kole olympiády

Kateřina Valečková (kvarta) a Daniel Bujnovský (septima) se po vítězství v okresním kole neztratili ani v krajském kole olympiády v jazyce německém a dosáhli ve svých kategoriích výborných výsledků. Katka obsadila v Ostravě ve své kategorii II.B krásné 2. místo a Danek v kategorii III.A skončil na 4.místě. Oběma k těmto výsledkům gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

02.02.2016

                      Vítězové školního kola dosáhli na vrchol i v okresním kole

Vítězové školního kola soutěže němčinářů Daniel Bujnovský (septima) a Kateřina Valečková (kvarta) nenašli přemožitele ani v okrese a zvítězili ve svých kategoriích III.A a  II.B okresního kola olympiády v jazyce německém. Soutěž se konala v Havířově (Gymnázium, ul. Studentská).      

Oba si tímto zajistili postup do krajského kola, které se koná 14. března 2016 v Ostravě. Oběma blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů i v krajském kole.  

15.01.2016                                                  

                                           Soutěže v jazyce německém

Ve dnech 12. a 14. ledna 2016 proběhlo školní kolo olympiády v německém jazyce v kategorii III.A a II.B.

V kategorii III.A byl nejúspěšnější Daniel Bujnovský ze septimy, druhá byla Jana Šturcová z 3.A a o třetí místo se podělili Aneta Nováková s Adamem Smigou (oba ze septimy).

Vítězem kategorie III.A se stala Kateřina Valečková (kvarta).

Vítězové obou kategorií postupují do okresního kola, které se koná 2. února 2016 v Havířově.

Blahopřejeme! 

1.12. 2015

Jazykový pobyt ve Vídni se vydařil

Ve dnech 22. - 27. listopadu 2015 se 12 žáků naší školy zúčastnilo jazykově vzdělávacího pobytu ve Vídni. V rámci tohoto pobytu absolvovali 14 vyučovacích hodin na Jazykovém institutu Alpha a navštívili vybrané pamětihodnosti hlavního města Rakouska.

Tato akce byla  financována v rámci Operačního programu Vzdělání pro konkurenceschopnost (Výzva č. 56). 

Parlament

Do fotogalerie můžete nalédnout zde.

6.9. 2015

Jazykový pobyt ve Vídni

Ve dnech 22. - 27. listopadu 2015 se 12 žáků naší školy zúčastní jazykově vzdělávacího pobytu ve Vídni. V rámci tohoto pobytu absolvují 14 vyučovacích hodin na Jazykovém institutu Alpha a navštíví vybrané pamětihodnosti hlavního města Rakouska.

Tato akce je financována v rámci Operačního programu Vzdělání pro konkurenceschopnost (Výzva č. 56). Věříme, že se tato akce vydaří a z Vídně se vrátíme s mnoha pěknými zážitky.

 

27.01.2015

Daniel Bujnovský třetí v kraji!

26. ledna 2015 se konalo v Ostravě krajské kolo olympiády v jazyce německém v kategoriích III.A a II.B. Skvělého úspěchu v podobě třetího místa dosáhl Daniel Bujnovský (sexta) v kategorii III.A. Danek je příslibem i pro další ročník, jako sextán může změřit síly s konkurencí i v příštím roce. 

Do krajského kola se probojovala i Johana Ledvoňová (kvarta) v kategorii II.B. Johana skončila těsně pod stupni vítězů a  z Ostravy si odváží pěkné čtvrté místo. Oba naši studenti si zaslouží velký dík a uznání za předvedené výkony v letošním ročníku olympiády.

Gratulujeme! 

21.01.2015

Vítězové školního kola dominovali i v okresním kole

21. ledna 2015 se konalo v Havířově (Gymnázium, ul. Studentská) okresní kolo  olympiády v jazyce německém.Oba vítězové našeho školního kola dosáhli ve svých kategoriích na vrchol i v rámci okresu. Daniel Bujnovský (sexta) zvítězil v kategorii III.A a Johana Ledvoňová (kvarta) v kategorii II.B.        

Tímto si oba zajistili postup do krajského kola v Ostravě. Oběma blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů v krajském kole.  

 

17.01.2015

Soutěže v jazyce německém 

Ve dnech 12. a 13. ledna 2015 proběhlo školní kolo olympiády v německém jazyce v kategorii II.B a III.A.Vítězem kategorie II.B se stala Johana Ledvoňová, na druhém místě se umístil Petr Sikora a třetí byla Vendula Kročilová (všichni z kvarty).

 V kategorii III.A byl nejúspěšnější Daniel Bujnovský ze sexty, druhá byla Jana Šturcová z 2.A a na třetím místě se umístila Aneta Nováková (sexta).

Vítězové obou kategorií postupují do okresního kola.

Blahopřejeme! 

Jazyková exkurze našich studentů ve Vídni

Skupina 12 němčinářů absolvovala ve dnech 24. - 29. 3. 2013 jazykovou exkurzi ve Vídni. Více o tomto zajímavém pobytu v rakouském hlavním městě  se dočtete zde. Můžete také nahlédnout do fotogalerie.  

Exkurze do Švýcarska

9. - 14.9. 2012 se konala tradiční poznávací exkurze do Švýcarska. Fotky najdete zde.

Projekt šprechtíme 

Projekt na podporu německého jazyka byl představen na společné tiskové konferenci Německého a Rakouského velvyslanectví.  Více zde...

 

  Němčina má budoucnost

 

  Proč si vybrat němčinu?                                                                        Více zde... 

Význam německého jazyka roste se zvětšující se provázaností české a německé ekonomiky. O tom svědčí velmi zajímavý průzkum, který provedla Česko - německá obchodní a průmyslová komora, přesvědčte se zde.   

Maturitní zkouška z jazyka německého 

Společná část maturitní zkoušky z jazyka německého  je zadávána centrálně, proto je taktéž nazývána jako státní. Zde se můžete seznámit s její strukturou.

 

Seznam učebnic používaných při výuce německého jazyka

  • Nižší gymnázium: Prima A1 (1. a 2. díl), nakladatelství Fraus
  • Vyšší gymnázium: Passt schon 1. - 4. díl, nakladatelství Polyglot

 


Členové 
 

Předsedkyně:

Mgr. Šárka Nakládalová,

sarka.nakladalova@gym-karvina.cz  

Mgr. Miloš Kučera

milos.kucera@gym-karvina.cz  

Mgr. Milena Foksová

milena.foksova@gym-karvina.cz

 

Deutschland

  

 Österreich

 

 Schweiz

 

Gymnázium, Karviná, příspěvková organizace
Karviná-Nové Město, Mírová 1442, 735 06
IČ: 62331795

+420 596 311 197
kancelar@gym-karvina.cz
DS: 7wwfxjx

WEBdesign: Jan Swiatkowski & matuteam 2019
Ochrana osobních údajů