›  PŘEDMĚTY  › Anglický jazyk  ›  Mgr. Sikorová

WELCOME to my section of English!

Divadelní festival v Polsku.

Autor: D. Sikorová

International Theatre Festival in English Babel 2011 in Poland.

Někteří studenti vyššího gymnázia se v pátek 25.3. 2011  zúčastnili projektového dne v sousedním Polsku. Byli pozváni jako hosté na divadelní festival International Theatre Festival in English Babel 2011, kterého se zúčastnilo několik polských škol, jedna skupina švédská a naše česká. Na tento den si naši studenti museli připravit divadelní hru a tu pak v rámci vyhodnocování festivalu předvést mimo soutěž na závěr 5. ročníku festivalu.

Na scénáři hry "A Life of Czechs" se převážně podílel student oktávy B Petr Cieslar a dále pak učitelka Darina Sikorová. Jako herci se poprvé na jevišti představili:

studenti kvinty A: Karin Cieslarová, Žaneta Gawlasová, Hana Doudová a Alice Hříbalová

student sexty A: David Janků

studenti 2.B: Marek Štvrtňa, Jiří Waleczko, Martin Gráca a Martin Duraj

a učitelka Darina Sikorová.

Ačkoliv naši studenti vystupovali mimo soutěž (ta se týkala pouze škol polských), sklidila naše hra u obecenstva úspěch a obrovský potlesk. Vítězem festivalu se stali studenti místní střední školy ve Wodzislawi s komedií W. Shakespeare " A Midsummer Night`s Dream."

Doprovodný program, který následoval vítězná a nesoutěžní představení, tvořil dvouhodinový workshop zaměřený na slang teenagerů, Irsko, irskou angličinu, irské tradice a tance pod vedením rodilého mluvčího z Irska. Později odpoledne hostující skupina ze Švédska a ČR společně s organizátory a polskými studenty završili tento nádherný divadelní festival společnou konverzací u společné večeře.

Všem zúčastněným děkuji za spolupráci a výbornou reprezentaci školy, stejně jako za trpělivost při společných zkouškách.

Můžete se do budoucna těšit na fotky i DVD z tohoto festivalu, několik amatérských fotografií si však už nyní prohlédněte v odkazu Fotogalerie.