PROJEKTY Erasmus+ celý článek

"Youth Olympic Games in European Schools"

S politováním oznamujeme, že z důvodu ukončení spolupráce ze strany školy UK, která měla úlohu koordinátorů v celém projektu, byly veškeré činnosti ze strany národních agentur pozastaveny a projekt předčasně ukončen k datu 11. října 2018.

Vdruhé polovině března 2018 mělo možnost celkem 24 studentů druhých a třetích ročníků našeho gymnázia zúčastnit se celoevropského setkání „Euroscola“ v sídle Evropského parlamentu ve Štrasburku.

Tato cesta byla odměnou za úspěch v soutěži Mapuj a pomoz lidem v nouzi, která se konala na podzim minulého roku.

Studenti měli možnost seznámit se s činností a úlohami Evropského parlamentu a usednout v jednacím sále s dalšími mladými Evropany ze všech členských zemí. Projekt byl organizován tak, aby vyžadoval společnou práci studentů jiných národností a jazykových profilů. V průběhu celého dne účastníci museli komunikovat v angličtině, němčině nebo francouzštině. Studenti také představili v krátkosti svou zemi a školu. Našimi „speakry“ byli Vojtěch Rada  a Kristián Kalianko, kteří vystoupení podali s lehkostí a humorem jim vlastním. Všem studentům děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

FOTOgalerie

Mgr. Gabriela Marchewková a Mgr. Veronika Čadová

Zpět na seznam aktualit Zpět na seznam aktualit