›  PROJEKTY  ›  Erasmus+ > celý článek

ERASMUS+

Naše škola se zapojuje do programu ERASMUS+ projekty spolupráce a mobilit osob v oblasti vzdělávání, které jsou podpořeny Evropskou komisí.

KA1     2019 - 2021     WASL

• Dvouletý projekt mobilit jednotlivců z řad zaměstnanců naší školy.
  • Cílem projektu je  zkvalitnění výuky podporou profesionálního rozvoje a zdokonalení znalostí cizích jazyků našich učitelů.

KA2     2019 - 2020     NO STEREOTYPES!

• Jednoletý projekt spolupráce žáků a učitelů naší školy a Özel Adalya Anadolu Lisesi z turecké Antalye.
  • Cílem projektu je bourání předsudků a bariér mezi našimi rozdílnými kulturami a navázání nových přátelství.
  • Naše škola je koordinátorem projektu.

KA2     2016 - 2019     YOGIES

• Dvouletý projekt spolupráce žáků a učitelů ze škol z České republiky, Velké Británie, Itálie, Litvy a Turecka.
  • Cílem projektu byla spolupráce na tématech souvisejících se vzděláváním a životem v Evropě 21. století. Žáci všech partnerských škol se zapojili do sportovních soutěží a seznámili se s životem a kulturou zúčastněných zemí. Spolupracovali nejen při společných setkáních, ale také mimo ně na tématech jako jsou evropské občanství, rozdíly ve výuce mladších a starších generací, předčasné ukončení školní docházky, násilí a šikana ve školách, nedostatek gramotnosti, mladí lidé na trhu práce, podnikání, životopis, motivace a přístup ke studiu napříč generacemi, genderové problémy, rasismus a diskriminace všech druhů, politický a náboženský extremismus, doping, násilí a rasismus ve sportu, přátelství ve sportu, alkohol a drogy, lidská práva.
  • Naše škola byla partnerem projektu, který koordinovala škola z Velké Británie.
  • Projekt byl v říjnu 2018 ukončen.

Propagace projektu

Autor: Mgr. Iva Vrbová

POLAR moravskoslezská regionální televize:

NO STEREOTYPES!

• Škola zahájí činnosti v průběhu září 2019.
  • Vyzýváme všechny žáky našeho gymnázia starší 15 let, kteří se chtějí zapojit do spolupráce, aby se hlásili u Mgr. Vrbové.

Gymnázium Karviná