›  PROJEKTY  › Erasmus+  ›  ENWOTAL

en_co-funded_by_the_eu_pos.jpg (1016 KB)          logo-napis+maskot.png (291 KB)

ENWOTAL

20221125_142347_(1).jpg (6.12 MB)

Erasmus+ je vzdělávací program Evropské unie, který formou spolupráce a mobilit podporuje profesionální
rozvoj osob, které pracují v oblasti vzdělávání, přispívají k inovaci a zvalitnění výuky či práce s mládeží.

V rámci Klíčové akce 1 (KA1) pro školní sektor mohou mateřské, základní a střední školy vysílat své pracovníky
do zahraničí s cílem jejich dalšího profesního rozvoje. Účastníci mobilit si tak zdokonalí znalosti cizích jazyků,
zvýší si povědomí o jiných kulturách a zemích, zapojí se do sítě mezinárodních kontaktů a získají smysl
pro evropské občanství a evropskou identitu.

Naše škola bude realizovat projekt ENWOTAL od srpna 2022 do ledna 2024.
Grant EU ve výši 61.718 € podpoří jak pedagogy, tak i správní zaměstnance v celkem 27 mobilitách
profesního rozvoje (staff training):

• 8 jazykových kurzů
  • 15 odborných kurzů
  • 4 stínování (job-shadowing)

Zprávy a fotografie z proběhlých mobilit naleznete v následujících příspěvcích a na Facebooku školy.
  Získané zkušenosti učitelé sdílejí se svými kolegy s cílem zvyšovat kvalitu služeb, které škola poskytuje.
____________________________________________________________________________________________________________________

Prohlášení o vyloučení právní odpovědnosti.
Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za  použití informací, jež jsou jeho obsahem.

Mgr. Andrea Pieczonková a Mgr. Alan Pieczonka absolvovali stínování na slovenské škole

logo-maskot.png (263 KB)

24. 4. 2023 - 28. 4. 2023

Škola pre mimoriadne nadané deti a gymnázium v Bratislavě

Na konci dubna 2023 jsme absolvovali Job-shadowing ve Škole pre mimoriadne nadané deti a gymnáziu v Bratislavě. Tuto školu jsme oslovili na základě vynikajících výsledků žáků této školy v různých matematických a fyzikálních soutěžích. Zajímal nás způsob výuky v běžných hodinách i práce s dětmi nadanými.

Měli jsme možnost stínovat ve 21 hodinách matematiky a fyziky ve všech ročnících od primy po oktávu. Viděli jsme výuku z pohledu žáků a vnímali jejich zaujetí a často i opravdové nadšení z nových znalostí. Vyučující je vedli k samostatnému vyvozování a dokazování pravidel a zákonů. V matematice kromě klasické frontální výuky pracovali především v nižších ročnících ve dvojicích či skupinách. Ve fyzice byla součástí téměř každé hodiny praktická laboratorní úloha. Žáci navíc často chodí měřit do terénu mimo areál školy. Tento způsob práce je umožněn nižším počtem žáků ve třídách – maximum je stanoveno na 24, přičemž na velkou část předmětů se ještě dělí na skupiny. Tímto dělením se ze tří tříd vytvoří čtyři skupiny, z nichž jedna se věnuje i učivu nad rámec osnov, často podle požadavků samotných žáků.

Kromě náslechů v hodinách jsme absolvovali konzultace a rozbory hodin s vyučujícími i vedením školy. Srovnávali jsme obsah a metody výuky, prostorové i materiálové možnosti partnerské a naší školy. Kolegy z Bratislavy naše škola zaujala natolik, že by nás na podzim rádi navštívili a podívali se jak na vybavení školy, tak na samotnou výuku.

Jsme velmi rádi, že nám program Erasmus+ poskytl možnost poznat blíže školství na Slovensku a zároveň se seznámit s výbornými pedagogy. Věříme, že započatá spolupráce bude pokračovat a to i díky společné historii a podobnosti našich vzdělávacích systémů. Děkujeme Ivě Vrbové a Lence Vašicové - koordinátorkám programu na obou školách – za pomoc a podporu při přípravě a realizaci mobility.

5.png (494 KB) 2.png (324 KB) 3.png (340 KB) 1.png (410 KB)

4.png (703 KB)

Mgr. Andrea Pieczonková a Mgr. Alan Pieczonka