›  PROJEKTY  › Erasmus+  ›  ENWOTAL

en_co-funded_by_the_eu_pos.jpg (1016 KB)          logo-napis+maskot.png (291 KB)

ENWOTAL

20221125_142347_(1).jpg (6.12 MB)

Erasmus+ je vzdělávací program Evropské unie, který formou spolupráce a mobilit podporuje profesionální
rozvoj osob, které pracují v oblasti vzdělávání, přispívají k inovaci a zvalitnění výuky či práce s mládeží.

V rámci Klíčové akce 1 (KA1) pro školní sektor mohou mateřské, základní a střední školy vysílat své pracovníky
do zahraničí s cílem jejich dalšího profesního rozvoje. Účastníci mobilit si tak zdokonalí znalosti cizích jazyků,
zvýší si povědomí o jiných kulturách a zemích, zapojí se do sítě mezinárodních kontaktů a získají smysl
pro evropské občanství a evropskou identitu.

Naše škola bude realizovat projekt ENWOTAL od srpna 2022 do ledna 2024.
Grant EU ve výši 61.718 € podpoří jak pedagogy, tak i správní zaměstnance v celkem 27 mobilitách
profesního rozvoje (staff training):

• 8 jazykových kurzů
  • 15 odborných kurzů
  • 4 stínování (job-shadowing)

Zprávy a fotografie z proběhlých mobilit naleznete v následujících příspěvcích a na Facebooku školy.
  Získané zkušenosti učitelé sdílejí se svými kolegy s cílem zvyšovat kvalitu služeb, které škola poskytuje.
____________________________________________________________________________________________________________________

Prohlášení o vyloučení právní odpovědnosti.
Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za  použití informací, jež jsou jeho obsahem.

Mgr. Ondřej Sikora absolvoval metodický kurz na Maltě

logo-maskot.png (263 KB)

17. 7. 2023 - 28. 7. 2023

AM Language, CLIL teacher training - metodický kurz pro učitele

Svou mobilitu v rámci programu Erasmus+ jsem absolvoval na Maltě ve městě St. Julian’s v červenci 2023. Jednalo se o metodický kurz, kdy v prvním týdnu jsem byl účasten kurzu CLIL M, který představoval metodologii způsobu výuky angličtiny v jiných předmětech. V těchto hodinách může být kladen větší důraz na výuku jazyku, nebo samotného předmětu. Záleží na cílech hodiny.

Ve druhém týdnu jsem absolvoval kurz CLIL IT, který byl prakticky zaměřený na využití moderních technologií v hodinách CLIL. Zaměřili jsme se převážně na online nástroje. Jelikož se jednalo opět o výuku anglického (potencionálně i dalšího cizího) jazyka v jiných předmětech, dali se tyto nástroje využít nejen při výuce samotného jazyka, ale i pro procvičování látky z daného předmětu.

Hodiny probíhaly od pondělí do pátku vždy od 8:00 do 14:30 ve skupině. Poté následoval 30minutové samostudium. V obou týdnech skupina nepřesahovala 10 lidí, došlo tedy k dostatečnému prostoru pro každého člena skupiny k rozvoji jazykových i metodologických kompetencí. V odpoledních časech bylo možné poznat místní kulturu, kuchyni, případně jiné volnočasové aktivity.

Před odjezdem jsem si stanovil cíle, které jsem chtěl během kurzu dosáhnout. Mým prvním cílem bylo zlepšit své komunikační dovednosti a slovní zásobu. Jednoznačně došlo k posunu v plynulosti mluveného projevu, zároveň jsem se dozvěděl mnoho nových slovíček z odborného prostředí i každodenního životu.

Druhým cílem bylo rozšířit své znalosti o nové metody výuky a dovednosti v oblasti IT. Využití CLIL i dílčích cvičení rozšířilo repertoár možných metod, které lze využít v hodinách. V oblasti IT spatřuji největší posun v rozšíření možných nástrojů, které lze využít při tvorbě materiálů a cvičení v hodinách Textového editoru.

Jako velké plus považuji multi národnostní složení skupin, sdílení zkušeností a poznávání jejich vzdělávacího systému. V hodinách jsem mohl spolupracovat nejen pro nás blízkými slovenskými a polskými kolegy, ale taky s učiteli z Maďarska, nebo Itálie. Proto bych závěrem chtěl poděkovat nejen instituci ETI, kde jsem kurz absolvoval, ale také vysílající instituci našeho gymnázia, která mi tuto příležitost umožnila.

sik1.jpg (320 KB)

sik2.jpg (337 KB)     sik3.jpg (335 KB)

Mgr. Ondřej Sikora

OID organizace: