›  PROJEKTY  › Erasmus+  ›  ENWOTAL

en_co-funded_by_the_eu_pos.jpg (1016 KB)          logo-napis+maskot.png (291 KB)

ENWOTAL

20221125_142347_(1).jpg (6.12 MB)

Erasmus+ je vzdělávací program Evropské unie, který formou spolupráce a mobilit podporuje profesionální
rozvoj osob, které pracují v oblasti vzdělávání, přispívají k inovaci a zvalitnění výuky či práce s mládeží.

V rámci Klíčové akce 1 (KA1) pro školní sektor mohou mateřské, základní a střední školy vysílat své pracovníky
do zahraničí s cílem jejich dalšího profesního rozvoje. Účastníci mobilit si tak zdokonalí znalosti cizích jazyků,
zvýší si povědomí o jiných kulturách a zemích, zapojí se do sítě mezinárodních kontaktů a získají smysl
pro evropské občanství a evropskou identitu.

Naše škola bude realizovat projekt ENWOTAL od srpna 2022 do ledna 2024.
Grant EU ve výši 61.718 € podpoří jak pedagogy, tak i správní zaměstnance v celkem 27 mobilitách
profesního rozvoje (staff training):

• 8 jazykových kurzů
  • 15 odborných kurzů
  • 4 stínování (job-shadowing)

Zprávy a fotografie z proběhlých mobilit naleznete v následujících příspěvcích a na Facebooku školy.
  Získané zkušenosti učitelé sdílejí se svými kolegy s cílem zvyšovat kvalitu služeb, které škola poskytuje.
____________________________________________________________________________________________________________________

Prohlášení o vyloučení právní odpovědnosti.
Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za  použití informací, jež jsou jeho obsahem.

Ing. Barbora Valová absolvovala jazykový kurz na Maltě

logo-maskot.png (263 KB)

8. 8. 2022 - 19. 8. 2022

GV Malta, General English

V srpnu 2022 jsem se zúčastnila jazykového kurzu na Maltě v rámci mobility projektu Erasmus+. S výběrem školy i ubytováním mi poradili mí česko-maltští přátelé. Na Maltě jsou již přes 5 let a podařilo se jim vytvořit skvělý projekt AnaMa, který vám nejen poradí, ale především zajistí vše od zakoupení letenky, přes výběr školy přesně podle vašich požadavků, až po doporučení na ty nejlepší maltské vychytávky. Pro svůj pobyt jsem si vybrala oblast Buggiba v St. Pawl´s Bay, kterou velmi dobře znám ze své dřívější návštěvy ostrova. V Bugibbě se nachází malá jazyková škola GV Malta s velmi příjemnou domácí atmosférou.

Angličtinu jsem studovala v malé skupině studentů odlišných věkových kategorií a národností. Díky možnosti začínat na stejné jazykové úrovni, což zajistil předem absolvovaný online test, jsem překonala prvotní komunikační ostych mnohem snáze. Jazykový kurz probíhal každý všední den, kromě velkolepých slavností v den oslavy Santa Marija. Ve skupině 6 – 8 účastníků jsme se scházeli vždy od 9:00 do 12:30 hod. Společně jsme měli možnost vzájemně se poznat, diskutovat nad různorodými tématy, pracovat ve dvojicích či s učebnicí. Lektorka byla velmi vstřícná, ochotná a vždy nám přispěchala na pomoc v jazykové bariéře.  V rámci doplňkových služeb školy jsme měli možnost bydlet v apartmánech školy či jezdit na společné výlety.

Možnost dopoledního studia mi umožnila ve zbytku dne cestovat po ostrově. Procestovat oblasti, které jsem v minulosti nestihla navštívit, potkat se s ostatními účastníky kurzů z jiných škol či se setkat se svými přáteli. Společně jsme navštívili spoustu zajímavých přírodních či historických památek a na vlastní kůži zažili nečekané setkání s medúzami.

Jazykový kurz na Maltě byl pro mě v mnoha směrech velice přínosný. Vzhledem k mé slabé jazykové vybavenosti bylo pro mě obohacující už jen nastoupení do správného letadla. Následný kurz a pobyt na Maltě mi umožnil aktivně používat anglický jazyk během celého dne. Důležité pro mne bylo přestat se bát komunikovat. V rámci kurzu jsem si rozšířila slovní zásobu a na konci jsem byla schopna porozumět základním konverzačním tématům.

bv2.jpg (518 KB) bv1.jpg (625 KB) bv3.jpg (528 KB)

Mgr. Barbora Valová

OID organizace: