›  PROJEKTY  › Erasmus+  ›  ENWOTAL

en_co-funded_by_the_eu_pos.jpg (1016 KB)          logo-napis+maskot.png (291 KB)

ENWOTAL

20221125_142347_(1).jpg (6.12 MB)

Erasmus+ je vzdělávací program Evropské unie, který formou spolupráce a mobilit podporuje profesionální
rozvoj osob, které pracují v oblasti vzdělávání, přispívají k inovaci a zvalitnění výuky či práce s mládeží.

V rámci Klíčové akce 1 (KA1) pro školní sektor mohou mateřské, základní a střední školy vysílat své pracovníky
do zahraničí s cílem jejich dalšího profesního rozvoje. Účastníci mobilit si tak zdokonalí znalosti cizích jazyků,
zvýší si povědomí o jiných kulturách a zemích, zapojí se do sítě mezinárodních kontaktů a získají smysl
pro evropské občanství a evropskou identitu.

Naše škola bude realizovat projekt ENWOTAL od srpna 2022 do ledna 2024.
Grant EU ve výši 61.718 € podpoří jak pedagogy, tak i správní zaměstnance v celkem 27 mobilitách
profesního rozvoje (staff training):

• 8 jazykových kurzů
  • 15 odborných kurzů
  • 4 stínování (job-shadowing)

Zprávy a fotografie z proběhlých mobilit naleznete v následujících příspěvcích a na Facebooku školy.
  Získané zkušenosti učitelé sdílejí se svými kolegy s cílem zvyšovat kvalitu služeb, které škola poskytuje.
____________________________________________________________________________________________________________________

Prohlášení o vyloučení právní odpovědnosti.
Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za  použití informací, jež jsou jeho obsahem.

Mgr. Monika Brzá absolvovala jazykový kurz na Maltě

logo-maskot.png (263 KB)

7. 8. 2023 - 18. 8. 2023

EC Malta, General English course

V první lopovině srpna 2023 jsem měla možnost opět se účastnit mobility s cílem zlepšit své jazykové znalosti, poznávat kulturu Malty a také proniknout v rámci komunikace se studenty z jiných zemí do mnoha dalších kultur. St.Julian’s a školu EC Malta jsem si vybrala již podruhé na základě výborných zkušeností. Škola nabízí profesionalitu, empatii, spolehlivost a vždy pozitivní a motivující přístup.

Celý pobyt byl pro mne velmi motivující. Škola pro své nové studenty každý týden připravuje uvítací večírek a posezení. Na těchto akcích se zaměstnanci školy snažili vytvořit příjemnou atmosféru a odstranit případný ostych některých studentů z aktivního používání anglického jazyka.

Před odletem na Maltu jsem vyplnila rozřatovací test, který mne zařadil do skupiny Upper-Intermediate 30+. Výuka probíhala v dopoledních nebo odpoledních blocích, vždy tři hodiny. Škola nás vybavila učebnicemi. Ve studijní skupině jsem potkala kolegy z Itálie, Španělska, Francie, Mexika, Venezuely, Argentiny, Koreje, Japonska i Tchaj-wanu. Každý ze studentů měl velmi dobrou úroveň anglického jazyka a kažadý měl svůj osobní cíl, v čem se zlepšovat. Ten můj byl jasný - nebát se lépe a odvážněji komunikovat a zdokonalovat se v gramatických pravidlech a správné výslovnosti.

V průběhu dvou týdnu se u nás vystřídali čtyři učitelé, kteří byli velmi empatičtí, usměvaví, tolerantní a snažili se nás naučit co nejvíce a vyhovět našim požadavkům. Lekce byly velmi intenzivní, učitelé inovativní a metody výuky, kterými vládli byly fascinující. Byli to profesionálové, kteří buď byli rodilými mluvčími nebo v Anglii studovali. Ve svých lekcích nás zdokonalovali v gramatice, výslovnosti, formální i neformální komunikaci, přirozeně nás motivovali ke spolupráci a hlavně v nás odbourávali obavu z možných komunikačních chyb. Záleželo jim na naší spokojenosti, proto po každé lekci vyžadovali zpětnou vazbu. Byli skvělí!

Jazykové škole EC Malta velmi záleží na spokojenosti svých klientů. Již před zahájením kurzu jsem byla zahrnována maily s vyčerpávajícími informacemi, měli jsme dvě online schůzky a v průběhu pobytu vedení školy vyžadovalo zpětnou vazbu formou online formulářů.

Za zmínku stojí doprovodný program školy, který je pověstný. Škola pro své studenty organizuje velmi bohatý program - pizzu a víno, noční výlet do Vallety lodí, noční výlet do Tří měst (Birgu, Isla a Bormla) také lodí, fotbal a mnoho dalších.

Mým cílem bylo zlepšit užívání jazyka na komunikační úrovni. Jsem přesvědčena, že každý pobyt v zemi a mezi lidmi, kde se angličnina používá je nejlepší cestou ke zlepšování komunikační úrovně. Mé komunikační dovednosti se zlepšily, učitelé mi ukázali možnosti, kterých mohu využít a studenti z jiných zemí jsou důkazem toho, že angličtina může být cesta k novým přátelstvím.

Jsem velmi ráda, že v rámci programu Erasmus+ mohu absolvovat tyto mobility. Jazykový kurz na Maltě mi přinesl nejen zlepšení jazykových dovedností, ale také posílíl mé organizační schopnosti a donutil mne překonávat samu sebe. Děkuji za příležitost Ivě Vrbové, která program Erasmus+ na naší škole koordinuje a vždy a za všech okolností podá pomocnou ruku a poskytne radu.

brza_1.jpg (247 KB)     brza_3.jpg (230 KB)

brza_4.jpg (343 KB)     brza_2.jpg (344 KB)

Mgr. Monika Brzá

OID organizace: