›  PROJEKTY  › Erasmus+  ›  ENWOTAL

en_co-funded_by_the_eu_pos.jpg (1016 KB)          logo-napis+maskot.png (291 KB)

ENWOTAL

20221125_142347_(1).jpg (6.12 MB)

Erasmus+ je vzdělávací program Evropské unie, který formou spolupráce a mobilit podporuje profesionální
rozvoj osob, které pracují v oblasti vzdělávání, přispívají k inovaci a zvalitnění výuky či práce s mládeží.

V rámci Klíčové akce 1 (KA1) pro školní sektor mohou mateřské, základní a střední školy vysílat své pracovníky
do zahraničí s cílem jejich dalšího profesního rozvoje. Účastníci mobilit si tak zdokonalí znalosti cizích jazyků,
zvýší si povědomí o jiných kulturách a zemích, zapojí se do sítě mezinárodních kontaktů a získají smysl
pro evropské občanství a evropskou identitu.

Naše škola bude realizovat projekt ENWOTAL od srpna 2022 do ledna 2024.
Grant EU ve výši 61.718 € podpoří jak pedagogy, tak i správní zaměstnance v celkem 27 mobilitách
profesního rozvoje (staff training):

• 8 jazykových kurzů
  • 15 odborných kurzů
  • 4 stínování (job-shadowing)

Zprávy a fotografie z proběhlých mobilit naleznete v následujících příspěvcích a na Facebooku školy.
  Získané zkušenosti učitelé sdílejí se svými kolegy s cílem zvyšovat kvalitu služeb, které škola poskytuje.
____________________________________________________________________________________________________________________

Prohlášení o vyloučení právní odpovědnosti.
Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za  použití informací, jež jsou jeho obsahem.

Navázání spolupráce

logo-maskot.png (263 KB)

8. 12. 2023 - 9. 12. 2023

Škola pre mimoriadne nadané deti a gymnázium v Karviné

Předvánoční Karvinou navštívili žáci bratislavské Školy pre mimoriadne nadané deti a gymnázium. Spolupráce byla navázána díky Stínování manželů Pieczonkových na této škole v dubnu 2023.

Více prozradí slova, která napsala paní učitelka Rohaľová, která s žáky naše gymnázium navštívila:

Dobrý deň pán riaditeľ,

chcela by som aj vám poďakovať za možnosť stráviť s vašimi žiakmi a učiteľmi 1 deň (minulý piatok) ako aj za možnosť prespať u vás v škole.
Pre nás to bol veľmi inšpiratívny deň, kde sme sa výborne zabavili - riešením piškvoriek, zašportovali, vyskúšali 3D tlač, merali s Pasco a do neskorého večera sme si lámali hlavy s vašimi hlavolamami. A to všetko vďaka Andrejke a Alanovi Pieczonkovým, ktorí sa o nás perfektne postarali - aj počas vyučovania aj po vyučovaní. Samozrejme večerná, zasnežená Karviná mala tiež svoje čaro. Aj vďaka tomu máme naozaj úžasné zážitky a ak to bude možné radi by sme si ich aj v budúcnosti zopakovali. A samozrejme budeme radi, ak táto naša spolupráca bude obojstranná - čiže radi uvidíme a privítame aj my vás, vašich učiteľov a žiakov. Dúfam, že aj nám sa podarí zostaviť a realizovať taký podnetný program ako sme zažili u vás.
Veľmi pekne ďakujeme a prajeme krásne a pokojné Vianočné sviatky
Mgr. Andrea Rohaľová

Škola pre mimoriadne nadané deti a gymnázium
Teplická 7, 83102 Bratislava