›  PROJEKTY  › Erasmus+  ›  ENWOTAL

en_co-funded_by_the_eu_pos.jpg (1016 KB)          logo-napis+maskot.png (291 KB)

ENWOTAL

20221125_142347_(1).jpg (6.12 MB)

Erasmus+ je vzdělávací program Evropské unie, který formou spolupráce a mobilit podporuje profesionální
rozvoj osob, které pracují v oblasti vzdělávání, přispívají k inovaci a zvalitnění výuky či práce s mládeží.

V rámci Klíčové akce 1 (KA1) pro školní sektor mohou mateřské, základní a střední školy vysílat své pracovníky
do zahraničí s cílem jejich dalšího profesního rozvoje. Účastníci mobilit si tak zdokonalí znalosti cizích jazyků,
zvýší si povědomí o jiných kulturách a zemích, zapojí se do sítě mezinárodních kontaktů a získají smysl
pro evropské občanství a evropskou identitu.

Naše škola bude realizovat projekt ENWOTAL od srpna 2022 do ledna 2024.
Grant EU ve výši 61.718 € podpoří jak pedagogy, tak i správní zaměstnance v celkem 27 mobilitách
profesního rozvoje (staff training):

• 8 jazykových kurzů
  • 15 odborných kurzů
  • 4 stínování (job-shadowing)

Zprávy a fotografie z proběhlých mobilit naleznete v následujících příspěvcích a na Facebooku školy.
  Získané zkušenosti učitelé sdílejí se svými kolegy s cílem zvyšovat kvalitu služeb, které škola poskytuje.
____________________________________________________________________________________________________________________

Prohlášení o vyloučení právní odpovědnosti.
Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za  použití informací, jež jsou jeho obsahem.

Mgr. Veronika Čadová absolvovala jazykový kurz na Kypru

logo-maskot.png (263 KB)

8. 8. 2022 - 19. 8. 2022

English in Cyprus, General English

Díky programu Erasmus+ jsem se v srpnu 2022 zúčastnila projektové mobility a absolvovala dvoutýdenní jazykový kurz angličtiny na Kypru. Tento kurz zprostředkovala mnou vybraná místní jazyková škola English in Cyprus.

Výuka probíhala prezenční formou, a to vždy v dopoledních hodinách. Po absolvování online rozřazovacího testu, který jsem dělala ještě před odletem, nás rozdělili do skupin podle dosažené úrovně angličtiny. Škola všem studentům zapůjčila učebnici, kterou jsme mohli používat během výuky.

Pokud jde o studium samotné a proces výuky, tak jako klady hodnotím systematičnost vyučujícího, empatii, odbornost i umění předat informace tak, že pro mne byly pochopitelné. Střídáním různých výukových metod bylo učení příjemné a efektivní. Pokud bych měla něco vytknout, tak určitě fakt, že v rámci mé skupiny (jazyková úroveň B2) byly mezi žáky značné rozdíly, co se úrovně angličtiny týká. Myslím si, že by se tato skupina dala ještě rozdělit na 2 či 3 jiné skupiny, které by byly odlišné svou jazykovou úrovní (tzn. B1, B2, C1). Toto přisuzuji menší prostorové kapacitě školy, možná i menšímu počtu vyučujících.

Kypr je anglicky mluvící zemí, což přispělo k tomu, že jsem i mimo výuku komunikovala v angličtině v běžných situacích.

Kombinace těchto dvou faktorů (studium ve škole i používání angličtiny mimo ni) mi pomohla v rozšíření slovní zásoby, prohloubení znalosti gramatiky a k aktivnímu používání angličtiny.

Díky programu Erasmus+ a možnosti vycestovat s cílem zdokonalit se v cizím jazyce (v mém případě v angličtině) jsem mohla absolvovat již svou druhou studijní cestu. Tato příležitost rozšířila nejen mé cestovatelské dovednosti, ale především mě neustále posouvá dopředu v osobním růstu, a to nejenom díky lepší angličtině, ale také díky poznávání jiných kulturních prostředí. Jsem také součástí koordinačního týmu naší školy, který se stará o veškeré projekty v rámci programu Erasmus. Přicházím tak do kontaktu s cizinci – partnery, kdy je angličtina nutnou podmínkou komunikace mezi námi.

Jsem velmi vděčná za možnosti, jež Erasmus+ nabízí lidem, co jsou ochotni sebevzdělávat se, cestovat, poznávat.

vc1.jpg (96 KB)      vc3.jpg (101 KB)   vc2.jpg (127 KB)

Mgr. Veronika Čadová

OID organizace: