›  PROJEKTY  › Erasmus+  ›  ENWOTAL

en_co-funded_by_the_eu_pos.jpg (1016 KB)          logo-napis+maskot.png (291 KB)

ENWOTAL

20221125_142347_(1).jpg (6.12 MB)

Erasmus+ je vzdělávací program Evropské unie, který formou spolupráce a mobilit podporuje profesionální
rozvoj osob, které pracují v oblasti vzdělávání, přispívají k inovaci a zvalitnění výuky či práce s mládeží.

V rámci Klíčové akce 1 (KA1) pro školní sektor mohou mateřské, základní a střední školy vysílat své pracovníky
do zahraničí s cílem jejich dalšího profesního rozvoje. Účastníci mobilit si tak zdokonalí znalosti cizích jazyků,
zvýší si povědomí o jiných kulturách a zemích, zapojí se do sítě mezinárodních kontaktů a získají smysl
pro evropské občanství a evropskou identitu.

Naše škola bude realizovat projekt ENWOTAL od srpna 2022 do ledna 2024.
Grant EU ve výši 61.718 € podpoří jak pedagogy, tak i správní zaměstnance v celkem 27 mobilitách
profesního rozvoje (staff training):

• 8 jazykových kurzů
  • 15 odborných kurzů
  • 4 stínování (job-shadowing)

Zprávy a fotografie z proběhlých mobilit naleznete v následujících příspěvcích a na Facebooku školy.
  Získané zkušenosti učitelé sdílejí se svými kolegy s cílem zvyšovat kvalitu služeb, které škola poskytuje.
____________________________________________________________________________________________________________________

Prohlášení o vyloučení právní odpovědnosti.
Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za  použití informací, jež jsou jeho obsahem.

Mgr. Kateřina Fabiánová absolvovala jazykový kurz na Maltě

logo-maskot.png (263 KB)

8. 8. 2022 - 19. 8. 2022

Maltalingua, General English

Jazykový kurz na Maltě mi přinesl samá pozitiva. Již druhým rokem se snažím zlepšit své anglické dovednosti, ale nejistota a nízká slovní zásoba mě často staví do pozice zamrznutí a neposouvání se ze své úrovně. Jazykový kurz na Maltě byl pro mě obrovským přínosem, a to hlavně díky nutnosti mluvit anglicky nonstop. Malta má angličtinu jako jeden z úředních jazyků, bylo tedy samozřejmostí mluvit tak v obchodech, restauraci, autobuse, škole, zkrátka všude. Poměrně rychle jsem splynula s davem a byla schopná dorozumět se. Čas strávený s novými přáteli z jiných koutů světa, jako je Japonsko, Turecko, Jižní Korea, Austrálie také přinesl mnoho dobrého, nejen nácvik poslechu rozlišných akcentů, ale také rozšíření obzorů o zajímavosti z domovin ostatních. Zkrátka vhození ryby do vody a hesla plav zde fungovalo od prvního momentu vystoupení z letadla.

Shrnutí pobytu:

Jazykový kurz ve škole probíhal v malé příjemné skupině, kde se během týdne vystřídali někteří noví účastníci. Vyučující Benjamin z Velké Británie byl velmi sympatický a výuka probíhala zábavnou formou, i když přinášela nová a těžká témata. V rámci vyučovacího dne se střídala práce ve skupině, diskuse, poslech, psaní a nová gramatika. Součástí byly také dva testy, a to přijímací ústní a závěrečný písemný. Z tohoto kurzu si odnáším gramatiku vyšší úrovně, zlepšení komunikace s lidmi s různými akcenty, rozšíření slovní zásoby, nová přátelství. Kurz předčil má očekávání, a to díky formě jakou byl veden a zároveň přínosu nových znalostí a zkušeností. Nadšená jsem rovněž z dodatečných aktivit po vyučování, například z prohlídky historického města Mdina s průvodcem. Dříve bych nevěřila, že budu rozumět výkladu historie v jiném než rodném jazyce. Ke svému oboru bych zmínila také návštěvu katedrály sv. Jana ve Vallettě, která je zapsána na seznam dědictví UNESCO. Její interiér zdobí několik obrazů slavného malíře Caravaggia. Prohlídka tohoto skvostu probíhala individuálně s anglickým audio průvodcem a je pro mne nezapomenutelným zážitkem.

Jazykový kurz bych doporučila všem, protože v něm nacházím samá pozitiva. Osobně bych klidně volila ještě delší pobyt, protože zde vše bylo perfektní.

kf1.jpg (1.40 MB)   kf2.jpg (252 KB)

Mgr. Kateřina Fabiánová

OID organizace: