šk. r. 2022/2023

Před Vánoci se na gymnáziu sportovalo

Autor: Ondřej Sikora, Jiří Klupa, Kateřina Cypriánová
Zobrazeno: 1004x

sport_2022.jpg (25 KB)Sportovní klání pro nižší i vyšší gymnázium se odehrála v předvánočním týdnu. Pro nižší gymnázium to byl turnaj v ringu ve středu 21. prosince za účasti dvou týmů všech tříd nižšího gymnázia, vždy ve složení dva kluci a dvě dívky v jednom týmu. Ve čtvrtek 22. prosince se poté konal volejbal pro vyšší gymnázium.

Turnaj v ringu byl velice napínavý s výbornou atmosférou, ke které přispěly vyrovnané duely například i ve střetnutí nejstarších kvartánů a nejmladších primánů. Nakonec si na stupních vítězů rozdělili pozice v pořadí tercie tým A (Kuděla, Jelínková, Trzaskaliková, Lacina), kvarta tým A (Brzá, Jílková, Jelínek, Durczok) a tercie B (Morávek, Šincl, Lacinová, Gottwaldová).

Volejbalisté z vyššího gymnázia soupeřili ve dvou skupinách po šesti účastnících. Atmosféra byla opět skvělá díky zaplněnému balkónu žáky i učiteli. V turnaji se už projevily výkonnostní rozdíly jednotlivých družstev, ale i tak došlo k zajímavým soubojům už ve skupinách. Ve vyřazovací části oba zápasy vyhrála a celý turnaj opanovala 3. B, která ve finále porazila po dramatické koncovce 4. B. V boji o třetí místo uspěl tým 2. A.

Děkujeme všem zúčastněným a blahopřejeme vítězům.